Κ14 Liverpool F.C. – Lemasia 1-4: Τέσσερα, απλά κι ωραία

Σημαντική βαθμολογική επιτυχία για την Lemasia εκτός έδρας, κόντρα στη Liverpool.

Στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του Παγκύπριου Πρωταθλήματος Παίδων Κ14 Α’ Κατηγορίας, η Liverpool FC International Academy Cyprus, φιλοξένησε στις 9:30 π.μ. την Lemasia Football Academy, στο Βοηθητικό του ΓΣΠ, σε ένα αγώνα που έληξε με σκορ 1-4 υπέρ των φιλοξενουμένων.

Οι γηπεδούχοι σε 14 αγώνες έχουν μαζέψει 10 βαθμούς και βρίσκονται στην 8η θέση, ενώ οι φιλοξενούμενοι έχουν συγκεντρώσει με την σημερινή νίκη 31 βαθμούς και είναι στην 2η θέση, πίσω από τον Εθνικό Λατσιών 1 (και οι άλλοι αγώνες είναι σε εξέλιξη).

Το ματς:

Το ξεκίνημα, η εξέλιξη του αγώνα, καθώς και η προσπάθεια που κατέβαλε η Liverpool το πρώτο ημίχρονο, δεν προδίκαζαν το σημερινό αποτέλεσμα του αγώνα με την Lemasia. Στο σκορ μάλιστα προηγήθηκαν οι «κόκκινοι» με τον πρώτο σκόρερ της ομάδας Νίκολα Πανταζή, ο οποίος έφτασε τα 13 γκολ με το σημερινό.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές και ισοφάρισαν με τον Μάρκο Νικολαΐδη, ενώ ο ίδιος παίκτης γύρισε και τον αγώνα γράφοντας το 1-2 για το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα, η Liverpool πίεσε σε κάποια σημεία αλλά η Lemasia με μια μεστή και ουσιαστική εμφάνιση καθάρισε τον αγώνα. Σκόρερ ένας εκ των πρωταγωνιστών της σημερινής αναμέτρησης, ο Πάρης Χειμωνίδης έκανε το 1-3. Τέλος, ο Μάρκος Νικολαΐδης σκόραρε και τρίτο γκολ στον αγώνα, πετυχαίνοντας χατ-τρικ και διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 1-4. Highlight του αγώνα η μαγική μπαλιά – ασίστ στο 4ο γκολ από τον Ερμή Αγαθοκλέους.