Άρης – Ανόρθωση 0-5 (Κ15): Έφυγε «Κυρία»!

Μεγάλη νίκη για τους φιλοξενούμενους

Πολύ δυνατό παιχνίδι του Άρη με την Ανόρθωση για την 32η αγωνιστική του Προαιρετικού Παγκύπριου Πρωταθλήματος Παίδων Κ15, ενώ η Ανόρθωση επικράτησε με 5-0 του Άρη και συνεχίζει με καλή ψυχολογία.

Η Ανόρθωση φάνηκε να είχε το προβάδισμα από την αρχή καθώς φαινόταν πως το ήθελε περισσότερο και προσπάθησε αρκετά. Από την άλλη ο Άρης φαινόταν λίγο ασταθής στον αγωνιστικό χώρο και ενώ έδειχνε ότι είχε δυνατότητες για κάτι περισσότερο, δεν το απέδειξε.

Στο πρώτο ημίχρονο σημειώθηκαν τρία τέρματα. Ο Κυριάκος Γεωργίου άνοιξε το σκορ, ο Αντρέας Αντωνίου τα διπλασίασε ενώ ο Γαβριήλ Πρωτόπαπας έβαλε το τρίτο τέρμα για να λήξει τελικά το πρώτο ημίχρονο 0-3.

Στο Δεύτερο ημίχρονο οι ρυθμοί άρχισαν να πέφτουν και οι παίκτες δεν κατάφερναν να πιέσουν πολύ. Λίγα λεπτά μετά το σφύριγμα του διαιτητή για την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου,ο Ανδρέας Αντωνίου σκόραρε για άλλη μια φορά για να κάνει το 0-4 για τους φιλοξενούμενους. Ομαλά κύλησε η συνέχεια με αργούς σχετικά ρυθμούς και λίγο πριν την λήξη ο Κυριάκος Γεωργίου έκανε την προσπάθεια του για να βρει στο τέλος τα δίχτυα των γηπεδούχων κάνοντας το τελικό 5-0.

Μπορείτε πιο πάνω να δείτε τα κλικς του αγώνα όπως τις συνέλαβε το 24sports.com.cy