Απόλλωνας- ΑΕΛ 4-0 Κ14: Έδωσαν παράσταση! (pics)

Μεγάλη νίκη των μικρών του Απόλλωνα επί της ΑΕΛ με 4-0

Ευρεία νίκη των μικρών του Απόλλωνα επί της ΑΕΛ με σκορ 4-0 είχαμε σήμερα για το Παγκύπριο Πρωτάθλημα Παίδων Κ14.

Σε αγώνα που διεξήχθη σήμερα το πρωί στο Καλογεροπούλειο Στάδιο στη Λεμεσό, οι μικροί του Φίλιππου Φιλίππου κέρδισαν τους αντίστοιχους της ΑΕΛ με 4-0 και μείωσαν την διαφορά από τον πρωτοπόρο ΑΠΟΕΛ στους δύο βαθμούς.

Ο Απόλλωνας μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και ευτύχησε να σημειώσει και τα τέσσερα του γκολ στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης. Πρώτα ο ΧρίστοςΠαναγή εκμεταλλεύτηκε το λάθος του τερματοφύλακα της ΑΕΛ και με πλασέ σε κενή εστία πέτυχε το 1-0. Δύο λεπτά αργότερα, ο Γιώργος Παναγιωτίδης αξιοποίησε την μπαλιά από δεξιά και με ωραίο σουτ στην κίνηση έγραψε το 2-0. Λίγο αργότερα, ο νεαρός μέσος των "κυανολεύκων" της Λεμεσού Μάριος Αυγουστή με άπιαστο σουτ από πολύ μακριά έγραψε το 3-0, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Φίλιππος Δημητρίου με κοντινό πλασέ μετά από φάση διαρκείας και μελέ στην περιοχή της ΑΕΛ.

Στο δεύτερο ημίχρονο  και οι δύο ομάδες έπαιξαν ανοικτό ποδόσφαιρο, έχασαν αρκετές ευκαιρίες, όμως ο δείκτης του σκορ δεν άλλαξε.

Οι μικροί του Απόλλωνα με αυτή τους την επιτυχία παρέμειναν στην 2η θέση και μείωσαν την διαφορά από τον πρωτοπόρο ΑΠΟΕΛ στους 2 βαθμούς.

Δείτε πλούσιο φωτορεπορτάζ από τον αγώνα πιο πάνω.