Απόλλων - Πάφος 0-0 (Κ16): Κόλλησαν στην λευκή ισοπαλία (pics)

Σε ένα παιχνίδι με πολλές εντάσεις

Στο παιχνίδι της 33ης αγωνιστικής του Προαιρετικού Παγκύπριου Πρωταθλήματος Παίδων Κ16, Απόλλωνας και Πάφος έμειναν στο 0-0. Ένα παιχνίδι με πολλή ένταση, νεύρα και διαμαρτυρίες.

Με τις καλύτερες προϋποθέσεις ξεκίνησε το παιχνίδι και για τις δύο ομάδες για το παιχνίδι της 33ης αγωνιστικής. Γηπεδούχοι και φιλοξενούμενοι ήθελαν την νίκη για να ανέβουν βαθμολογικά.

Οι ικανότητες έδειξαν ότι μπορούσαν να το καταφέρουν, ωστόσο "το γλυκό" καπου χάλαγε στην ολοκλήρωση της φάσης και έτσι το πρώτο ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες στο 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ένταση άρχισε να ανεβαίνει με τους ποδοσφαιριστές να καταβάλουν μεγάλες προσπάθειες για τέρμα. Η αναμέτρηση συνςχίατξκε με γρήγορους ρυθμούς και λίγο πριν το τέλος και οι δύο ομάδες κατάφεραν να ολοκληρώσουν φάσεις, μερικές απο αυτές ήταν διαρκείας, αλλά η εστία ήταν καλά προστατευμένη.

Αρκετοί τραυματισμοί ενώ δόθηκε και μια κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή.

Στα αξιοσημείωτα να αναφέρουμε πως οι διαμαρτυρίες για την διαιτησία ήταν έντονες. Κάποια πέναλτι που δεν δόθηκαν, κάποια χέρια που δεν έγιναν αντιληπτά, κάποιο άουτ που δεν υποδείχθηκε, έκανε τους παίκτες ειδικά του Απόλλωνα να νιώθουν αδικημένοι.