Απόλλων - Εληά Λυθροδόντα 11-2 (Κ14): Τους πήραν σβάρνα! (vid-pics)

Μεγάλη νίκη του Απόλλωνα

Σε ρυθμούς προπόνησης κύλισε όλο το παιχνίδι μεταξύ του Απόλλωνα και της Εληάς Λυθροδόντας στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του Παγκύπριου πρωταθλήματος Παίδων.

Ήδη από το πρώτο ημίχρονο ο Απόλλωνας σημείωσε 9 τέρματα απέναντι ατην Ελήα.  Πολύ καλοί χειρισμοί σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού από μεριάς των γηπεδούχων ενώ από την άλλη οι φιλοξενούμενοι δεν πατούσαν καθόλου σταθερά στον αγωνιστικό χώρο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Εληά κατάφερε να σημειώσει δύο τέρματα και να μειώσει, όμως αυτό δεν άλλαξε το αποτέλεσμα αφού ο Απόλλωνας κατάφερε να βάλει ακόμα 2 τέρματα και έτσι το τελικό σκορ να μένει στο 11-2.

Ο Στυλιανός Καραντινός και ο Μάρκος Καζαντζιάν, ποδοσφαιριστές του Απόλλωνα, όπου σημείωσαν από 3 τέρματα ο καθένας, μίλησαν στην κάμερα του 24sports.com.cy και μας είπαν για το παιχνίδι, για τους στόχους τους αλλά και που αφιερώνουν τα τέρματα.

Δείτε πιο πάνω στο Photo Gallery το φωτογραφικό υλικό του αγώνα αλλά και τι δήλωσαν οι παίκτες του Απόλλωνα.