Απόλλων - ΑΕΖ 3-0 (Κ15): Γαλανόλευκη νίκη!

Ο Απόλλωνας επικράτησε εύκολα της ΑΕΖ Ζακακίου

Ομαλά και χωρίς ιδιαίτερο ενδιαφέρον άρχισε ο αγώνας του Απόλλωνα και της ΑΕΖ Ζακακίου για την 31η αγωνιστική του Παγκύπριου Πρωταθλήματος Παίδων Κ15 με τον Απόλλωνα να επικρατεί με 3-0.

Η ΑΕΖ δεν φάνηκε να πιέζει όσο έπρεπε ενώ έβλεπε πως η κατοχή της μπάλας ήταν, στην περισσότερη διάρκεια, στον Απόλλωνα. Από την άλλη ο Απόλλωνας είχε προβλήματα στο θέμα επίθεσης αφού πολλές φορές δεν υπήρχε παίκτης να ολοκληρώσει φάση.

Παρ' όλα αυτα λίγη ώρα μετά ο Γιώργος Μιχαήλ κατάφερε να ανοίξει το σκορ για τους γηπεδούχους με ένα ωραίο σουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΖ ήταν αρκετά βελτιωμένη σε σύγκριση με το πρώτο ημίχρονο και πίεζε πολύ. Είχε καλύτερο έλεγχο και είχε μεγάλες ευκαιρίες τις οποίες εκμεταλλεύτηκε, όμως δεν κατάφερε να σκοραρει.

Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι αφού κέρδισαν πέναλτι, ανέλαβε την εκτέλεσή του ο Πέτρος Μαυρή και πέτυχε το 2-0 για την ομάδα του.

Λίγο πριν την λήξη της αναμέτρησης ο Γιάννος Κυριάκου μετά από καταπληκτικό σουτ από μακριά σημείωσε το 3-0 για τον Απόλλωνα.