Απόλλων - ΑΕΛ 1-2 (Κ16): Εύκολη νίκη και τρίτη θέση

Εύκολα νίκη της ΑΕΛ επί του Απόλλωνα στο παιχνίδι της 35ης αγωνιστικής Κ16

Ο Απόλλωνας υποδέχτηκε την ΑΕΛ στο Τσίρειο στο πλαίσιο της 35ης αγωνιστικής του Προαιρετικού Παγκύπριου Πρωταθλήματος Παίδων Κ16 όπου η ΑΕΛ επικράτησε με 2-1 και ανέβηκε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με τρεις αγωνιστικές να απομένουν.

Με γρήγορους ρυθμούς κύλησε το πρώτο ημίχρονο και για τις δύο ομάδες αφού έδειχναν να θέλουν πολύ την νίκη.

Ήδη στο πρώτο κιόλας δεκάλεπτο ο Χριστόφορος Πέτρου σκόραρε για τους φιλοξενούμενους ανοίγοντας έτσι το σκορ με 0-1. Λίγη ώρα μετά και αφού η ΑΕΛ πρόσεφερε φάσεις και θέαμα ήρθε και το δεύτερο γκολ με τον Ευγένιο Παναγή να διπλασιάζει τα τέρματα και το 0-2 να παραμένει μέχρι και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλωνας φάνηκε να έχει καταλάβει τα λάθη του και να παίζει πιο δυναμικά και να κρατά την μπάλα στα πόδια του. Λίγο μετά ήρθε και το γκολ του Γιώργου Μιχαήλ για να δώσει μια μικρή ώθηση στην ψυχολογία των ποδοσφαιριστών. Αν και προσπάθησαν πολύ, οι γηπεδούχοι δεν ατάφεραν να ισοφαρίσουν και έτσι το τελικό σκορ (1-2) βρήκε την ΑΕΛ να πανηγυρίζει την νίκη.

Βέβαια, το 24sports.com.cy δεν θα μπορούσε να λείπει από το ντέρμπι έτσι ώστε να σας παρέχει το πλούσιο φωτογραφικό υλικό το οποίο μπορείτε να βρείτε πιο πάνω.