ΑΕΖ - ΑΠΟΕΛ 0-2 (Κ14): Ακάθεκτοι προς τον τίτλο οι «Γαλαζοκίτρινοι»!

Συνεχίζουν τις ψηλές πτήσεις οι «γαλαζοκίτρινοι»

Οι «γαλαζοκίτρινοι» επικράτησαν της ΑΕΖ Ζακακίου στο παιχνίδι που έγινε στη Λεμεσό, με 2-0 στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής του Προαιρετικού Παγκύπριου Πρωταθλήματος.

Ενδιαφέρον το παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες αφού και ο ΑΠΟΕΛ αλλά και η ΑΕΖ μπήκαν δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο κυνηγώντας το τέρμα και κατ' επέκταση την νίκη.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν κατάφερε κανένας από τους δύο να σημειώσει κάποιο τέρμα και έτσι έληξε με 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο αρκετά βελτιωμένες και οι δύο ομάδες ενώ κατάφεραν να σημειώσουν αρκετές μεγάλες φάσεις. Λίγο μετά ήρθε το πρώτο γκολ για τους γαλαζοκίτρινους με τον Ντάνιελ Σωτηρίου να ανοίγει το σκορ. Λίγα λεπτά μετά ο Μάριος Βαλιαντής κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα και να δώσει την μεγάλη νίκη του ΑΠΟΕΛ.

Το 24sports.com.cy ήταν εκεί και μπορείτε πιο πάνω στο photo gallery να δείτε το πλούσιο φωτορεπορτάζ.