ΑΕΛ –ΑΕΖ 1-0 (Κ15): Καταπληκτικό φινάλε! (pics&vid)

Το παιχνίδι κρίθηκε στις καθυστερήσεις

Η ΑΕΛ επικράτησε της ΑΕΖ στα τελευταία λεπτά του αγώνα μετά από πολλή προσπάθεια. Τελικό σκορ για ΑΕΛ – ΑΕΖ, 1-0 στο παιχνίδι της 33ης αγωνιστικής του Προαιρετικού Παγκύπριου Πρωταθλήματος Παίδων Κ15.

Το πρώτο ημίχρονο κύλισε χωρίς ιδιαίτερο ενδιαφέρον αφού στην μεγαλύτερη διάρκεια η μπάλα κινιόταν στο κέντρο του γηπέδου. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σημειώσουν αξιόλογες φάσεις ενώ από την άλλη η ΑΕΖ έδειχνε να πατά σταθερά στον αγωνιστικό χώρο.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ρυθμοί ανέβηκαν και οι παίκτες απέκτησαν δύναμη και ένταση για να πάρουν την νίκη. Στο τέλος η ΑΕΛ κατάφερε να ανοίξει το σκορ με 1-0 ύστερα από γκολ του Ανδρέα Γεωργίου και να γνωρίσει την αποθέωση.  Στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων η ΑΕΖ έκανε μια μεγάλη ευκαιρία αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει με αποτέλεσμα το «τρίποντο» να πηγαίνει στους γηπεδούχους.

Δείτε πιιο πάνω το γκολ της ΑΕΛ αλλά το πλούσιο φωτορεπορτάζ που μάζεψε το 24sports.com.cy