ΑΕΛ - ΘΟΙ Λακατάμιας 3-1: Οι μικροί της ΑΕΛ πήραν την νίκη

Οι μικροί της ΑΕΛ πήραν την νίκη

Ο αγώνας μεταξύ ΑΕΛ και ΘΟΙ Λακατάμιας στο ΣΕΚ Αγίου Αθανασίου στο πλαίσιο του Προαιρετικού Παγκύπριου Πρωταθλήματος Κ15 έληξε με 3-1.

Η ΑΕΛ φάνηκε να έχει καλύτερη επίθεση καθ' όλη την διάρκεια της αναμέτρησης ενώ ήδη στο πρώτο ημίχρονο σημειώθηκαν συνολικά τρία τέρματα. Το πρώτο τέρμα σημειώθηκε για την ΘΟΙ Λακατάμιας από τον Δανιήλ Κωνσταντίνο ανοίγοντας το σκορ, ενώ λίγα λεπτά μετά αφού προηγήθηκε πέναλτι για την ΑΕΛ και εκτέλεσε ο Γιώργος Λουκά, κατάφερε να κάνει την ισοφάριση με καταπληκτικό σουτ.

Όσον αφορά το δεύτερο ημίχρονο η επίθεση της ΘΟΙ Λακατάμιας φάνηκε να είναι βελτιωμένη καθώς έγιναν και πολλές αλλαγές.

Λίγη ώρα μετά το σφύριγμα του δεύτερου ημιχρόνου ο Θέμης Θεμιστοκλέους σημείωσε το τρίτο τέρμα των γηπεδούχων.