ΑΕΛ - Ομόνοια 3-0 (Κ14): Οι μικροί της ΑΕΛ προσπέρασαν την Ομόνοια

Μεγάλη νίκη για την ΑΕΛ

Μεγάλο παιχνίδι από όλες τις απόψεις εξελίχθηκε στο ΣΕΚ Αγίου Αθανασίου μεταξύ ΑΕΛ και Ομόνοιας για την 31η αγωνιστική του Παγκύπριου Πρωταθλήματος Παίδων Κ14.

Μόλις λίγα λεπτά μετά την έναρξη του α' ημιχρόνου η ΑΕΛ προηγήθηκε με 1-0 μετα από εξαιρετικό σουτ του Γιώργου Λουκά, που βρήκε τα δίχτυα. Ακολούθησε πολλή ένταση και μεγάλες φάσεις από μεριάς της ΑΕΛ. Με γρήγορους ρυθμούς κύλησε η συνέχεια ενώ και η Ομόνοια φάνηκε να έχει την ικανότητα να σημειώσει τέρμα, ωστόσο δεν τα κατάφερε μεχρι την λήξη του πρώτου ημοχρόνου με το σκορ να μένει στο 1-0 υπέρ της ΑΕΛ.

Στο δεύτερο ημίχρονο φάνηκε να έχουν πέσει οι δυνάμεις της Ομόνοιας και να μην καταφέρνει να σημειώσει μια αξιόλογη φάση σε αντίθεση με την ΑΕΛ που δέκα λεπτά μετά το σφύριγμα ο Σάββας Χριστοδούλου κατάφερε να σκοράρει και να κάνει το 2-0.

Λίγα λεπτά μετά, ύστερα από πολλή προσπάθεια, αγωνία και ένταση ο Θέμης Θεμιστοκλέους ήρθε να κάνει το 3-0 και να απογειώσει την ψυχολογία της ΑΕΛ. Από την άλλη η Ομόνοια ήταν ασταθής στον αγωνιστικό χώρο και παρ' όλη την προσπάθεια δεν κατάφερε να ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις.

Δείτε πιο πάνω στο photo gallery, τα κλικς του αγώνα.