ΑΕΛ -ΕΝΠ 3-0 (Κ16): H ΑΕΛ σάρωσε στο διάβα της

Στον αγώνα του Παγκύπριου Πρωταθλήματος Κ16

Ένα παιχνίδι με μεγάλη προσπάθεια για τέρμα διαδραματίστηκε στο ΣΕΚ Αγίου Αθανασίου μεταξύ της ΑΕΛ και της Ένωσης Νέων Παραλιμνίου Κ16 στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής του Παγκύπριου Πρωταθλήματος.

Ομαλά και χωρίς ουσιαστικές φάσεις κύλισε το πρώτο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να καταβάλλουν μεγάλη προσπάθεια για ένα τέρμα. Ωστόσο οι κακές πάσες και ο ο κακός χειρισμός της μπάλας, ανάγκασαν της δύο ομάδες στο 0-0 μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Όσον αφορά το δεύτερο ημίχρονο, η ΑΕΛ κατάφερε, λίγα λεπτά μετά το σφύριγμα του διαιτητή, να ανοίξει το σκορ με τον Ευγένιο Παναγή ενώ λίγα λεπτά μετά ο Ευγένιος ήρθε να προσθέσει ακόμα ένα γκολ για την ομάδα του.

Το τρίτο γκολ της ΑΕΛ το κατάφερε ο Ανδρέας Κκώστη μετά από καταπληκτικό σουτ από μακριά πετυχαίνοντας έτσι και το τελικό 3-0 επί της Ένωσης Νέων Παραλιμνίου.