Κ16: Καταιγιστικός ΑΠΟΕΛ έριξε οχταρά στον Ακρίτα (pics)

Η ομάδα Κ16 του ΑΠΟΕΛ παίζοντας κατά διαστήματα εξαιρετικό ποδόσφαιρο πήρε την νίκη με 8-1 απέναντι στον Ακρίτα Χλώρακας.

Συνεχίστηκε σήμερα η δράση για το προαιρετικό πρωτάθλημα Κ16 και στα πλαίσια της 14ης Αγωνιστικής ο ΑΠΟΕΛ φιλοξένησε αυτή του Ακρίτα Χλώρακας. Η ομάδα Κ16 του ΑΠΟΕΛ παίζοντας κατά διαστήματα εξαιρετικό ποδόσφαιρο πήρε την νίκη με 8-1 απέναντι στον Ακρίτα Χλώρακας.

Το σκορ άνοιξε νωρίς στον αγώνα ο Χαράλαμπος Μιραλλάης με τον Παναγιώτη Ιωάννου να κάνει το 2-0. Το 3-0 για τον ΑΠΟΕΛ έκανε ο Νικόλας Δημητρίου ενώ λίγο αργότερα ο Ανδρέας Κωμοδρόμος μείωσε σε 3-1 για τον Ακρίτα. Λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Σταύρος Γαβριήλ με ωραίο σουυ έξω από την περιοχή έκανε το 4-1.

Στην επανάληψη ο ΑΠΟΕΛ συνέχισε στους ίδιους ρυθμούς και πίεζε ψηλά τον Ακρίτα. Το 5-1 έκανε ο Σταύρος Γαβριήλ που σκόραρε και πάλι με όμορφο σουτ έξω από την περιοχή και πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Το 6-1 έκανε ο Γιάννης Σατσιάς με σουτ μέσα από την περιοχή. Δύο λεπτά αργότερα ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε πέναλτι με τον Σταύρο Γαβριήλ να εκτελεί εύστοχα και να πετυχαίνει το χατ-τρικ. Ο Σταύρος Γαβριήλ δεν σταμάτησε εκεί αφού λίγο πριν το τέλος του αγώνα πέτυχε το 4ο προσωπικό του γκολ και έκανε το 8-1.

Ακαδημίες: Τελευταία Ενημέρωση