Ομόνοια: Τα τρία τέρματα της ανατροπής κόντρα στον Ερμή (vid)

Στο δεύτερο ημίχρονο του φιλικού η ομάδα του Ολίβα παρουσιάστηκε πολύ βελτιωμένη και γύρισε το παιχνίδια με τέρματα των Νταρμπισαϊαρ, Μόντες και Άλεξ Σοάρες.

Με 3-2 νίκησε η Ομόνοια σε φιλικό αγώνα κόντρα στον Ερμή σε φιλικό που έγινε στο ΓΣΖ. Η ομάδα της Αραδίππου προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με 2-0, εκμεταλλευομένη τις ολιγωρίες που υπήρξαν στην άμυνα των «πρασίνων». Τελικά όμως η Ομόνοια στο δεύτερο ημίχρονο παρουσιάστηκε πολύ βελτιωμένη και γύρισε το παιχνίδια με τέρματα των Νταρμπισαϊαρ, Μόντες και Άλεξ Σοάρες.

Σε εκείνο το παιχνίδι ο Χουάν Κάρλος Ολίβα χρησιμοποίησε συνολικά 19 ποδοσφαιριστές, δίνοντας στο πρώτο ημίχρονο χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που δεν μετρούσαν αρκετά λεπτά στο πρωτάθλημα.