Ομόνοια-Hapoel Hadera 0-0: Άσφαιρη... και λευκή ισοπαλία

Χωρίς τέρματα το τρίτο φιλικό των Πρασίνων

Χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε το 3ο φιλικό της Ομόνοιας στην Πολωνία με αντίπαλο την Hapoel Hadera. Η Ομόνοια ήταν καλύτερη σε όλο το διάστημα του αγώνα όμως δεν κατάφερε να βρει το τέρμα για να πάρει τη νίκη. Το φιλικό σαφώς και βοηθά τον Ολίβα ο οποίος έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα ενόψει της δύσκολης συνέχειας.

Αναλυτικά:

90' Τέλος του αγώνα με το αποτέλεσμα στο 0-0

82' Πρώτη καλή στιγμή και για τους Ισραηλινούς όμως ο Παναγή με διπλή επέμβαση είπε όχι

79' Τεράστια ευκαιρία για την Ομόνοια. Ο Λόε έπιασε την κεφαλιά από πολύ κοντά και η μπάλα πέρασε πάνω απ' την εστία

70' Και πάλι αλλαγές για την Ομόνοια. Μέσα Γκρίνιτς, Μανρίκε, Φώτη, έξω Ντάρμπισαϊαρ, Λόπες, Τζαΐλσον

65' Ο Χριστοφή θα δοκιμάσει το πόδι, έξω η μπάλα όμως

58' Νέα αλλαγή για την Ομόνοια και μάλιστα διπλή. Έξω Ζίβετς και Τζαρζίνιο, μέσα Χριστοφή και Μόντες

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο, με αλλαγές για την Ομόνοια. Μέσα οι Γκαφούρ, Λόε και Εντρένα, έξω οι Βύντρα, Ενρίκες και Ραμίρες

45' Τέλος ημιχρόνο στο 0-0

45' Στην περιοχή ο Σοάρες, κάνει το δυνατό σουτ, η μπάλα σε σώματα και κόρνερ

40' Δυνατό σουτ του Ζίβετς, η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

30' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία με τον Ντάρμπισαϊαρ, του οποίου το πλασέ πέρασε μόλις έξω.

16' Σημειώνεται μια καλή φάση για την Ομόνοια, ο αντίπαλος προλαβαίνει τον Ζίβετς την τελευταία στιγμή πριν πλασάρει.

10' Η Ομόνοια δείχνει να είναι καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, κρατά τη μπάλα περισσότερο και ψάχνει το γκολ. Αντίστοιχα, δεν έχει απειληθεί καθόλου από την αντίπαλό της μέχρι τώρα.

3' Eυκαιρία με τον Ραμίρεζ για την Ομόνοια, το σουτ πάει μόλις πάνω από την εστία του αντιπάλου.

12:00: Αρχίζει η αναμέτρηση

Η αρχική ενδεκάδα της Ομόνοιας: Παναγή, Τζαΐλσον, Λόπεζ, Βύντρα, Κούσουλος, Ενρίκεζ, Άλεξ, Ζίβετς, Τζαρσίνιο, Ραμίρεζ, Νταρμπισάιαρ