Ομόνοια-Ερμής 3-0: Οι φάσεις από το ΓΣΠ (vid)

Η Ελληνική Τράπεζα και το 24sports μαζί στο Κυπριακό Ποδόσφαιρο

Η Ομόνοια επιβλήθηκε με 3-0 του Ερμή στο ΓΣΠ και έφτασε αισίως τις τέσσερις συνεχόμενες νίκες. Τα γκολ για την ομάδα του Πέτεφ πέτυχαν οι Χριστοφή (2) και Νταρμπισαϊαρ.

Με δυο γρήγορα γκολ εξαργύρωσε η Ομόνοια το εξαιρετικό της ξεκίνημα στο παιχνίδι με τον Ερμή στο ΓΣΠ.  Η ομάδα της Λευκωσίας πήρε προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης με ωραίο πλασέ του Δημήτρη Χριστοφή μέσα από την περιοχή μετά από ολιγωρία που υπήρξε στην άμυνα του Ερμή.

Οι «πράσινοι» πέτυχαν και δεύτερο γκολ δυο λεπτά αργότερα με κοντινό πλασέ του Νταρμπισαϊαρ μέσα από την περιοχή. Στο 64ο λεπτό ο Δημήτρης Χριστοφή ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 με ένα δυνατό σουτ, πετυχαίνοντας το 2ο του προσωπικό γκολ.