Ήττα στο πρώτο

Η Ομόνοια έδωσε σήμερα το πρώτο της φιλικό προετοιμασίας στην Πολωνία αφού αντιμετώπισε ην Sigma Olomouc. Όπως ενημέρωσε η ομάδα της Λευκωσίας το φιλικό είχε διάρκεια μόνο 70 λεπτών, 35 το κάθε ημίχρονο.

Ο Πάμπος Χριστοδούλου στην πρώτη του εντεκάδα της χρονιάς παράταξε τον Παναγή κάτω από τα δοκάρια τον Δημητρίου δεξιά τους Σοάρες και Κατελάρη στο κέντρο της άμυνας και τον Φραγκέσκου αριστερά. Στο κέντρο ξεκίνησαν ο Τουρέ με τον Κανού και τον Μαργκάσα. Στα φτερά της επίθεσης ήταν ο Γκονζάλες με τον Χριστοφή και στην κορυφή ο Νταρμπισαϊρ.

Η Ομόνοια στο πρώτο της φιλικό δέχθηκε την ήττα με 2-0 αφού η αντίπαλός τους σκόραρε με ισάριθμα πέναλτι στο 45' και στο 68'. Ο Κύπριος τεχνικός έκανε πολλές αλλαγές κατά την διάρκεια της αναμέτρησης και το φιλικό χρησιμοποιήθηκε περισσότερο για ξεμούδιασμα.

Δείτε πως εξελίχθηκε ο αγώνας:

1' Άρχισε ο αγώνας

9': Μπαλιά του Σοάρες, στην κίνηση σουτ από τον Νταρμπισάιαρ, η μπάλα έξω

18': Δοκάρι για την Sigma Olomouc, σε συρτό διαγώνιο σουτ

20': Σέντρα από τον Δημητρίου στο 2ο δοκάρι, σουτ από τον Χριστοφή η μπάλα έξω

35': Τέλος πρώτου ημιχρόνου, 0-0

36': Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου

39': Μέσα Λόπες και Κύπρου, στη θέση Νταρμπισάιαρ και Γκονζάλες αντίστοιχα

44': Πλασέ εντός περιοχής, αποκρούει ο Παναγη

45': Πέναλτι για την Όλομουτς. Εύστοχη εκτέλεση και 1-0

50': Μέσα ο Φιάκας, εκτός ο Σοάρες

53': Σουτ του Τουρέ εκτός περιοχής, η μπάλα μόλις έξω

55': Μέσα ο Χριστοδούλου, εκτός ο Παναγή

60': Σουτ εντός περιοχής για την Όλομουτς, η μπάλα έξω

62': Μέσα ο Κατσαντώνης, εκτός ο Φραγκέσκου

67': Ο Κατελαρης αποκρούει προ της γραμμής τέρματος

68': 2ο πέναλτι για την Όλομουτς. Εύστοχη εκτέλεση, 2-0

Τέλος φιλικού αγώνα, 2-0

Εντεκάδες:

Sigma Olomouc:Reichl - Zahradníček, Škerle, Jemelka, Vepřek - Moulis, Houska, Radakovic, Plšek, Falta - Linhart

Ομόνοια: Παναγη, Δημητρίου, Μαργκάσα, Κατελαρης, Φραγκέσκου, Τουρέ, Σοάρες, Κανού, Χριστοφή, Γκονζάλες και Νταρμπισάιαρ

ΟΜΟΝΟΙΑ: Τελευταία Ενημέρωση