Πουρσαϊτίδης: «Στο δεύτερο ημίχρονο δείξαμε θάρρος και θράσος»

Όλα όσα δήλωσε ο προπονητής των ερυθρολεύκων..

Ευχαριστημένος από το δεύτερο ημίχρονο, δήλωσε ο προπονητής της Νέας Σαλαμίνας, Σάββας Πουρσαϊτίδης. Ωστόσο όπως ανέφερε μετά το τέλος του αγώνα κόντρα στην ΑΕΚ (1-1), τον προβλημάτισε το πρώτο 45λεπτο. Επίσης, κάλεσε τον κόσμο των ερυθρολεύκων να δώσει το παρών του στον αγώνα της Τετάρτης κόντρα στον ΑΠΟΕΛ.

Αναλυτικά: «Θα συμφωνήσω με τον αντίπαλο προπονητή. Είχαμε από ένα ημίχρονο. Δυστυχώς αυτό που με προβλημάτισε είναι ότι στο πρώτο ημίχρονο φοβηθήκαμε, και κάποιοι αγχώθηκαν περισσότερο από το κανονικό. Ξέραμε πόσο καλή ομάδα είναι η ΑΕΚ και ότι έχει ποιοτικούς ποδοσφαιριστές. Πρέπει να μας προβληματίσει το πρώτο μέρος. Στο δεύτερο δείξαμε θάρρος και θράσος. Αν και είχαμε καλές φάσεις δεν ήρθε το δεύτερο γκολ που θα ήταν τεράστια επιτυχία να κερδίσεις αυτή την ομάδα που κάνει όλους τους Κύπριους περήφανους. Είμαι ευχαριστημένος για το δεύτερο ημίχρονο. Σίγουρα επηρέασε και ο κόσμος της ΑΕΚ, έκανε έδρα του το Αμμόχωστος, κάτι που μας ξάφνιασε. Αν θέλουμε να κάνουμε το κάτι παραπάνω, θέλουμε τον κόσμο δίπλα μας, που σήμερα δεν τον είχαμε. Την Τετάρτη έχουμε δύσκολο παιχνίδι και καλώ τον κόσμο να έρθει. Είναι εύκολο να λες μόνη ποτέ δεν θα σε αφήσω, αλλά παίζουμε με λίγο κόσμο συνήθως. Αυτό που άλλαξε στο δεύτερο μέρος ήταν το θάρρος να παίξουμε. Δείξαμε πως είμαστε επικίνδυνοι και πως μπορούμε να κερδίσουμε οποιονδήποτε αντίπαλο στην έδρα μας».

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Τελευταία Ενημέρωση