Football Stars Day: Κέρδισε... η αγάπη (pics)

Με απόλυτη επιτυχία στέφθηκε η ημερίδα που οργάνωσε ο φιλανθρωπικός οργανισμός των ποδοσφαιριστών, «Γκολ στη Ζωή».

Η ημερίδα τελείωσε με την αναμέτρηση μεταξύ των επίλεκτων Κυπρίων και των επίλεκτων ξένων όπου στα ημίχρονα που είχαν διάρκεια 20 λεπτών αγωνίστηκαν δύο διαφορετικές εντεκάδες.Η ομάδα των Κυπρίων βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-1 στο ημίχρονο ωστόσο στην επανάληψη με τον Στάθη Αλωνεύτη πρωταγωνιστή ήρθε η ανατροπή με 3-2.

Πιο αναλυτικά, οι ξένοι προηγήθηκαν με γκολ του Ιβάν Τρισκόφσκι. Η ισοφάριση ήρθε λίγα λεπτά αργότερα για τους Κύπριους με τον.... Γιωργαλλίδη. Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με γκολ των ξένων οι οποίοι με τον Ράγιος έκαναν το 2-1.

Στο δεύτερο μέρος ο Ρουσιάς με σουτ απο μακριά έκανε το 2-2 για τους Κύπριους. Την ολική ανατροπή (3-2) έκανε ο Αλωνεύτης από το σημείο του πέναλτι. Ο Αλωνεύτης ήταν και ο ποδοσφαιριστής που έβαλε το κερασάκι στην τούρτα για τους Κύπριους κάνοντας το 4-2.

Η έκπληξη της βραδιάς ήταν η συμμετοχή του Κριστιάν Καρεμπέ στην ομάδα των ξένων στο β’ μέρος του αγώνα.

Βέβαια μέρες που είναι αυτός που κέρδισε ήταν η αγάπη αφού τα έσοδα της διοργάνωσης θα δαπανηθούν για την ανέγερση μιας νέας πτέρυγας στο Μακάρειο Νοσοκομείο.

Απολαύστε φωτογραφίες από την υπέροχη βραδιά. Εννοείται ότι από αυτή δεν έλειψαν τα πειράγματα και τα αστεία.