Φιλική νίκη με ΘΟΪ

Μετά τις προγραμματισμένες διακοπές, η ομάδα του Εθνικού επέστρεψε στο γήπεδο.

Σήμερα ο προπονητής είχε την ευκαιρία να παρακολουθήσει και να αξιολογήσει τους ποδοσφαιριστές σε ένα φιλικό παιχνίδι απέναντι στο ΘΟΪ Λακατάμιας. Ενόψει του δύσκολου αγώνα με την Ομόνοια την ερχόμενη Τετάρτη το σημερινό φιλικό ήταν μια ευκαιρία για να επιστρέψει η ομάδα στους κανονικούς ρυθμούς προπονήσεων.

Στο πρώτο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Bogatinov, Cikarski, Χάτζιαρος, Krachunov, Stoychev, Enescu, Αρέστη, Πογιατζής, Illuridze, Κουής και Ηλία.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Procek, Zelaya, Χατζηβασίλης, Arrabal, Dovbnya, Kipiani, Pincelli, Παπαγεωργίου, Filipov Κυπριανού και Stoychev.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε ως εξής: 2-0 υπέρ του Εθνικού με σκόρερ τους Κουή στο 2’ και Zelaya στο 53’.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Τελευταία Ενημέρωση

3X3 με το... καυτό δίδυμο (vid)

Ο Εθνικός με γκολ των Καμπρέρα και Ηλία επικράτησε με 2-1 του Οθέλλου και πέτυχε την τρίτη του νίκη σε ισάριθμα ματς στα ...