Πάους: «Δείξαμε μεγάλο σεβασμό στον ΑΠΟΕΛ, δεν παίξαμε με πάθος»

Οι δηλώσεις του προπονητή της Ένωσης

Ο Αντρέ Πάους δεν έμεινε ικανοποιημένος από την αγωνιστική συμπεριφορά της ομάδας του στο πρώτο ημίχρονο.

Αναλυτικά:

«Το να παίζεις κόντρα σε μια ομάδα όπως είναι το ΑΠΟΕΛ είναι δύσκολο. Το ΑΠΟΕΛ ήταν πολύ καλό, όμως δείξαμε πολύ μεγάλο σεβασμό. Αργούσαμε στις φάσεις, δεν παίξαμε με πάθος και δεν κάναμε πρέσινγκ. Ξέρω ότι μπορούμε να παίξουμε καλύτερα με την μπάλα κάτω. Κάναμε πολλές επιθέσεις. Το χειρότερο είναι ότι δεχτήκαμε δύο γκολ από στημένες φάσεις. Πρέπει να προσέξουμε για αυτό για να είμαστε πιο έτοιμοι στα επόμενα παιχνίδια. Είχα νεύρα στο ημίχρονο γιατί δεν έπαιξαν με πάθος.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ήταν εντελώς διαφορετικό παιχνίδι. Ήμασταν η καλύτερη ομάδα και μπορούσαμε να μειώσουμε σε 2-1. Είχαμε 2-3 καλές ευκαιρίες, όμως δεν σκοράραμε. Θα πρέπει να ελέγχουμε σε κάθε φάση τον αντίπαλο, Κρατάμε την εμφάνιση μας στο δεύτερο ημίχρονο. Έχουμε πολλά να κάνουμε και εύχομαι στο ΑΠΟΕΛ καλή συνέχεια».