Χριστόπουλος: «Μας μένει μια πικρία στο τέλος με το πέναλτι»

Η Ελληνική Τράπεζα και το 24sports μαζί στο Κυπριακό Ποδόσφαιρο

Οι δηλώσεις του τεχνικού του Άρη Γιάννη Χριστόπουλου μετά την ισοπαλία με τον Ολυμπιακό με 0-0 στο Μακάρειο Στάδιο.

Αναλυτικά τι δήλωσε στη συνέντευξη τύπου:

«Ήρθαμε εδώ με στόχο τη νίκη. Ήταν ένα ντέρμπι με ομάδες που παλεύουν για την παραμονή τους στη κατηγορία. Το δείξαμε από το πρώτο λεπτό. Δε κλειστήκαμε, ήρθαμε να παίξουμε ανοικτά. Στις λεπτομέρειες δεν καταφέραμε να δημιουργήσουμε ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, παρόλο που φτάναμε πολύ εύκολα στην αντίπαλη περιοχή. Στο δεύτερο ημίχρονο συνεχίσαμε στον ίδιο ρυθμό, είχαμε δοκάρι και άλλες φάσεις. Στο τέλος μια μένει μια πικρία με το χαμένο πέναλτι. Ήταν δύο παράξενες εβδομάδες για μας οι προηγούμενες. Είχαμε απουσίες κυρίως στην άμυνα, τα παιδιά πάλεψαν και τους δίνω συγχαρητήρια, είναι σημαντικό που δεν χάσαμε και θα πάμε στο αγώνα με τον Ερμή να κερδίσουμε. Σημαντικό επίσης είναι το γεγονός πως κρατήσαμε το αήττητο μας για 4ο συνεχόμενο παιχνίδι, παρόλο που πολλοί παίκτες μας δεν βρέθηκαν σε καλή μέρα.»