Τα γκολ του Μαρσέιγ-Απόλλων (vids)

«Άλωσαν» το Βελοντρόμ οι «κυανόλευκοι»

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσε τις ευρωπαϊκές του υποχρεώσεις ο Απόλλωνας, ο οποίος επικράτησε της Μαρσέιγ με 3-1 στο Βελοντρόμ.

Ο Απόλλωνας πήρε προβάδισμα στο παιχνίδι με τη Μαρσέιγ μόλις στο 8ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μάγκλιτσα, μετατρέποντας σε γκολ το πέναλτι που κέρδισε ο Σκέμπρι και έφερε την αποβολή του Καμαρά.

Οι Μασσαλοί απάντησαν σχεδόν άμεσα καθώς στο 11ο λεπτό ο Τοβίν έφερε το παιχνίδι στα ίσα με κοντινή κεφαλιά. Ο Απόλλωνας πήρε εκ νέου προβάδισμα στο 29ο λεπτό με ωραία κεφαλιά του Μάγκλιτσα, ο οποίος πέτυχε το δεύτερο του προσωπικό γκολ.

Στο 56’ ο Απόλλωνας πήρε αέρα δυο τερμάτων με τον Στυλιανού, ο οποίος έκανε ένα ασύλληπτο σουτ από την γωνιά της περιοχής και έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι του Εσκάλες, γράφοντας το 1-3.