Νίκησε και έρχεται Κύπρο η Λυών (vid)

Kέρδισε με 2-1 την Γκινγκάμπ στην έδρα της

Επιστροφή στις νίκες για τη Λυών που κέρδισε με 2-1 την Γκινγκάμπ στην έδρα της και έρχεται στην Κύπρο για να αντιμετωπίσει τον Απόλλων με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία.

Η Λυών άνοιξε το σκορ με τον Ντίας στο 19ο λεπτό με τον Τουράμ να ισοφαρίζει στο 71’. Δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι απάντησαν με τον Φεκίρ, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η αντίπαλος του Απόλλων έφτασε τους 11 βαθμούς και ανέβηκε στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Lyon: A. Lopes - Rafael (Tete 67), Marcelo, J. Morel, Marçal - Pereira (Ferri 51), Fekir (cap) - Tousart - B. Traoré (Cornet 88), Mariano, Depay

Entraîneur: Bruno Genesio

Guingamp : Johnsson - Ikoko, Kerbrat, Sorbon, Rebocho (Eboa Eboa 63) - Deaux, Mu. Diallo, Didot (Blas 78) - Camara (Coco 63), Briand (cap), Thuram