Φίτεσε: Πεντάσφαιρη με τη ψυχολογία στο ζενίθ! (vid)

Πεντάρα και βλέπει Βασιλεία

Μπορεί οι πιθανότητες της Φιτέσε ώστε να βρεθεί στο δρόμο του Απόλλωνα στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ να μην είναι πολλές (μιας και έχασε στην έδρα της απ’ την Βασιλεία με 0-1) όμως αυτό δεν σημαίνει πως δεν θα το παλέψει. Οι Ολλανδοί μάλιστα θα ταξιδέψουν στην Ελβετία με τη καλύτερη δυνατή ψυχολογία μιας και στην πρεμιέρα του Ολλανδικού πρωταθλήματος έριξαν... πεντάρα στην Χρόνινχεν.

Η Φιτέσε έκανε ποδαρικό με το δεξί στο πρωτάθλημα Ολλανδίας με το επιβλητικό 5-1 επί της Χρόνινχεν. Στο 22’ ο Λίνσεν άνοιξε το σκορ, με τους φιλοξενούμενους να απαντούν στο 38’ και να φέρνουν το παιχνίδι στα ίσα. Πριν το τέλος του ημιχρόνου η Φιτέσε πήρε και πάλι προβάδισμα με τον Μπέρο. Ενώ στο δεύτερο ημίχρονο με μια φανταστική εμφάνιση κατάφερε να σκοράρει ακόμη τρεις φορές. Μπέερενς στο 62’, Κλάρκε – Σάλτερ 66’ και Μάταβς 71’ ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 5-1.