Φανούριος: «Δείξαμε σεβασμό στον αντίπαλο»

Δηλώσεις του Φανούριου Κωνσταντίνου

Με μια εμφατική εμφάνιση ο Απόλλωνας έφθασε εύκολα στη νίκη και τους τρεις βαθμούς. Το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό και τα τρία τέρματα έφεραν την ηρεμία. Μετά το τέλος του αγώνα ο επί του τύπου εκπρόσωπος του Απόλλων, Φανούριος Κωνσταντίνου, μίλησε στην κάμερα της Primetel.

Αναλυτικά:

Για το παιχνίδι: «Για εμάς δεν σημαίνει κάτι. Τα συναισθήματα εναλλάσσονται εβδομάδα με την εβδομάδα. Δείξαμε αντίδραση απέναντι σε μια μεγάλη ομάδα όπως η Ομόνοια η οποία είναι σε μια δύσκολη περίοδο. Δείξαμε σεβασμό στον αντίπαλο, όπως της αξίζει της Ομόνοιας. Έτσι είχε κάνει και στο παρελθόν αυτή όταν ήμασταν σε δύσκολη θέση. Πλέον βλέπουμε τον αγώνα με την Ανόρθωση, είναι 50-50 θέλουμε τη νίκη και να βρεθούμε

Για το ότι ο κόσμος θέλει νταμπλ: «Δεν υπάρχουν πανηγυρισμοί, είναι λες και κερδίσαμε το πρώτο παιχνίδι στην πρεμιέρα. Ήταν μια δύσκολη εβδομάδα. Βλέπουμε τον αγώνα με την Ανόρθωση. Θα την φιλοξενήσουμε όπως αυτή στο «Παπαδόπουλος». Πρέπει να ευχαριστήσω τον κόσμο και να ευχηθώ υγεία σε όλους»