Ήττα στο τρίτο, ντεμπούτο ο Ματία (pics)

Την ήττα με 1-0 από την Αντμίρα Βάκερ γνώρισε ο Απόλλωνας στο τρίτο του φιλικό παιχνίδι επί αυστριακού εδάφους. Το γκολ της Αντμίρα σημειώθηκε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Ο πρόεδρος του Απόλλωνα, Νίκος Κίρζης, βρέθηκε στις εξέδρες του «Varta Arena» και παρακολούθησε τον αγώνα μαζί με τους στενούς του συνεργάτες, κ.Ευσταθίου, κ.Γλυκή και κ.Κιννή.

Ο Ματία Σπόλιαριτς πραγματοποίησε το ανεπίσημο του ντεμπούτο με τη φανέλα του Απόλλωνα, καθώς χρησιμοποιήθηκε  από τον Σωφρόνη Αυγουστή στο τελευταίο μισάωρο του φιλικού.

Το φιλμ του φιλικού:

Η ενδεκάδα του Απόλλωνα αποτελείται από τους: Βάλε, Ρομπέρζ, Ζάντερ, Ζοάο Πέδρο, Άλεξ, Σακέτι, Γιούστε, Ρέινολντς, Σαρδινέρο, Σκέμπρι και Μάγκλιτσα.

1' Άρχισε ο αγώνας.

6' Χωρίς κάποια ιδιαίτερη φάση το παιχνίδι μέχρι στιγμής.

12' Εκπληκτικό πλασέ από τον Ντα Σίλβα πίσω από την μεσαία γραμμή απέκρουσε με υπερένταση σε κόρνερ ο τερματοφύλακας των Αυστριακών.

14' Εξαιρετική σέντρα από τα δεξιά του Ζοάο Πέδρο η κεφαλιά ομως του Σκέμπρι πέρασε μόλις αουτ.

20' Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας με τον Σκέμπρι.

35' Καλή ευκαιρία για τους Αυστριακούς.

37' Χαμένο τετ α τετ για τους Αυστριακούς.

43' Εξαιρετικό σουτ από μακρινή απόσταση του Ντα Σίλβα απέκρουσε σωτηρία ο κήπερ των Αυστριακών.

45' Τέλος 1ου ημιχρόνου.

46' Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο.

46' Πέρασαν σαν αλλαγή οι Βασιλείου και Πίττας.

55' Παραμένει το 0-0.

58' Mεγάλη ευκαιρία με τον Χατζηβασίλη το σουτ του οποίου απέκρουσε ο αμυντικός των Αυστριακών πρώτου η μπάλα περάσει την τελική γραμμή.

62' Νέα σπουδαία ευκαιρία με τον Ζελάγια μετά από εξαιρετική προσπάθεια /ασίστ του Χατζηβασίλη.

Πέρασαν σαν αλλαγή οι :Αντρέου,Ψύχας,Στυλιανού,Καρώ, Ζελάγια, Λεωνίδας, και Σπόλιαριτς.

67' Σημαντική ευκαιρία για την Αντμίρα.

74' Μεγάλη ευκαιρία με τον Ζελάγια.

84' Παίρνει προβάδισμα στο σκορ η Αντμίρα, 0-1.

90' Τέλος του αγώνα.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Τελευταία Ενημέρωση