Το εντεκάρι του Πίεχ

Σάββας Λαζανιάς

lazaniass@sppmedia.com

Ο Αρκάδιους Πίεχ σκόραρε με κεφαλιά στις καθυστερήσεις του χθεσινού αγώνα με την Ανόρθωση, βάζοντας το κερασάκι τούρτα στην πελώρια νίκη του Απόλλωνα με 6-0.

Ο Πολωνός πέρασε αλλαγή στο παιχνίδι στο 67’ και πρόλαβε να χρηστεί σκόρερ. Ο Πιέχ έφτασε αισίως τα 11 γκολ με τη φανέλα του Απόλλωνα σε όλες τις διοργανώσεις και ξεπέρασε τις επιδόσεις που είχε καταγράψει στις δυο τελευταίες χρονιές με την ΑΕΛ και τη Λέγκια Βαρσοβίας.

Ισοφάρισε την επίδοση της περιόδου 2014-15 και πλέον βάζει πλώρη για ένα νέο ρεκόρ καριέρα στο σκοράρισμα. Η περίοδος 2013-14 ήταν η πιο παραγωγική χρονιά στην καριέρα του Πίεχ, καθώς είχε πετύχει 15 γκολ σε όλες τις διοργανώσεις με την Μπελτσατοβ.

Απομένουν άλλα έξι παιχνίδια μέχρι το τέλος της φετινής αγωνιστικής περιόδου. Ο Πίεχ θα προσπαθήσει να πετύχει ένα νέο ρεκόρ στο σκοράρισμα για να βοηθήσει την ομάδα του να κλείσει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τη χρονιά.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Τελευταία Ενημέρωση