Ο «σερβιτόρος» Πέδρο

Ο Σωφρόνης Αυγουστή αποφάσισε να τον κρατήσει στον πάγκο, ωστόσο όταν τον έβαλε στο παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο η συμβολή του ήταν καθοριστική στο χθεσινό ντέρμπι.

Ο λόγος για τον Ζοάο Πέδρο, ο οποίος μπήκε στην θέση του Ντα Σίλβα στο 61ο λεπτό και τρία λεπτά αργότερα έδωσε έτοιμο γκολ στον Σαρδινέρο για να ανοίξει το σκορ.

Αυτό το γκολ ήταν που άλλαξε την εικόνα του παιχνιδιού, με τον Απόλλωνα να κυριαρχεί μέσα στο γήπεδο και να παίρνει αυτό που θέλει στο τέλος.

Πάντως, ο Πορτογάλος ήταν αυτός που στο 83’ έβγαλε και την σέντρα στον Πιέχ για να διαμορφώσει το τελικό 0-2 με κεφαλιά.

Γενικά, ο Πέδρο από την μέρα που ανέλαβε ο Σωφρόνης Αυγουστή έχει… αναγεννηθεί και είναι από τους καλύτερους ποδοσφαιριστές του Απόλλωνα και έχει σημαντική συμβολή σε αυτό το αήττητο σερί.

Με την εικόνα που βγάζει μέσα στο γήπεδο είναι δεδομένο ότι θα συνεχίσει και τη νέα περίοδο στον Απόλλωνα, αφού άλλωστε έχει και συμβόλαιο.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Τελευταία Ενημέρωση