Ποτέ: Σκόραρε μετά από δύο μήνες και έπιασε διψήφιο

Το τελευταίο του γκολ το σημείωσε στην ήττα του ΑΠΟΕΛ από τον Απόλλωνα με 4-2 στις 18 Μαρτίου

Ο Μίκαελ Ποτέ σκόραρε στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου του αγώνα του ΑΠΟΕΛ απέναντι στην ΑΕΛ, δίνοντας για πρώτη φορά προβάδισμα στην αναμέτρηση στην ομάδα του, ενώ συμπλήρωσε διψήφιο αριθμό τερμάτων (10) με την φανέλα των γαλαζοκιτρίνων στο Πρωτάθλημα.

Μάλιστα ο επιθετικός από το Μπενίν έχει να σκοράρει περίπου δύο μήνες, αφού το τελευταίο του γκολ το σημείωσε στην ήττα από τον Απόλλωνα με 4-2 στις 18 Μαρτίου. Ο Μπρούνο Μπαλταζάρ χρησιμοποιούσε στους πλείστους του αγώνες στον πάγκο τον Ιγκόρ ντε Καμάργκο, ο οποίος είναι απών λόγω κόκκινης κάρτας που δέχθηκε στον αγώνα απέναντι στον Απόλλωνα. Έτσι στην ευκαιρία που του δόθηκε ο Ποτέ έδειξε ότι δεν έχει ξεχάσει την «τέχνη» του γκολ.

Ο Ποτέ παρόλο που δεν είχε την αναμενόμενη παραγωγικότητα στο πρωτάθλημα, είναι ο πρώτος (και μόνος) σκόρερ του ΑΠΟΕΛ στους ομίλους του Champions League, με τα δύο γκολ που σημείωσε απέναντι στη Ντόρτμουντ.