Πιέρος: «Η αντίδραση μου ήταν λάθος»

Αναγνώρισε το λάθος του ο 26χρονος επιθετικός

Με ανάρτηση στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, ο Κύπριος επιθετικός της Κοπεγχάγης, Πιέρος Σωτηρίου, αναφέρεται στο επεισόδιο που υπήρξε στις καθυστερήσεις του αγώνα με την Οντένσε.

Ο Πιέρος κέρδισε πέναλτι στις καθυστερήσεις και πήρε τη μπάλα για να το εκτελέσει όμως οι συμπαίκτες του, του υπέδειξαν ότι το πέναλτι έπρεπε να εκτελεστεί από τον Σκοβ, ο οποίος είχε σημειώσει ήδη δυο γκολ στο ματς. Ο Πιέρος αντέδρασε για την απόφαση των συμπαικτών του και εκεί δημιουργήθηκε ένταση.

Ο 26χρονος επιθετικός αναγνώρισε το λάθος του και σημείωσε χαριτολογώντας ότι ο Σκοβ του χρωστά μια ασίστ.

Η τοποθέτηση του Πιέρου:

«Αυτό το καλοκαίρι ίχα ένα δύσκολο τραυματισμό. Έμεινα εκτός για αρκετό καιρό. Τώρα που επέστρεψα ο μόνος μου στόχος είναι να βοηθήσω την ομάδα μου να κερδίζει κάθε παιχνίδι. Είμαι σαν άνθρωπος και σαν παίκτης αρκετά παθιασμένος σε αυτό που κάνω. Ειδικά μέσα στο γήπεδο.

Και ξέρω ότι η δουλειά μου ως επιθετικός είναι να σκοράρω και να βοηθήσω τους συμπαίκτες μου να σκοράρουν. Φέτος λόγω του τραυματισμού δεν είχα την ευκαιρία να σκοράρω τόσα πολλά τέρματα όπως πέρυσι. Και την Κυριακή στο τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού και με την ομάδα μου να προηγείται με 5-1 κέρδισα πέναλτι.

Αυτό που σκέφτηκα εκείνη την στιγμή ήταν να βοηθήσω την αυτοπεποίθησή μου ως επιθετικός, να σκοράρω ένα γκολ. Δεν σκέφτηκα τίποτα άλλο και καταλαβαίνω ότι η αντίδρασή μου να συζητώ έντονα με τους συμπαίκτες μου ήταν λάθος. Είμαι πολύ χαρούμενος που ο Ρόμπερτ σκόραρε (χατ-τρικ) και πήρε την μπάλα στο σπίτι του. Μου χρωστά μια ασίστ. Η ομάδα είναι πάντα πάνω από όλα. FORZA FCK !!