Μπαλταζάρ: «Μας επηρέασε η πίεση»

Οι δηλώσεις του προπονητή του ΑΠΟΕΛ

Ο Μπρούνο Μπαλταζάρ δεν έμεινε ικανοποιημένος από την αγωνιστική συμπεριφορά της ομάδας του στο δεύτερο ημίχρονο, σημειώνοντας ότι έδωσε διαφορετικές οδηγίες στους παίκτες του οι οποίοι όμως επηρεάστηκαν αρνητικά από το άγχος και την πίεση.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο προπονητής του ΑΠΟΕΛ:

«Δύσκολη αλλά σημαντική νίκη. Γνώριζα πολύ καλά την ποιότητα των παικτών της ΑΕΛ. Έπρεπε να κάνουμε μια καλή παρουσία για να πάρουμε τη νίκη. Το τέρμα της ΑΕΛ μας ξάφνιασε και έπρεπε να παλέψουμε για να γυρίσουμε το σκορ. Όταν παίζεις κάτω από πίεση δεν είναι εύκολο να παίξεις καλό ποδόσφαιρο. Καταφέραμε να γυρίσουμε το ματς στο τελευταίο κλεπτό του ημιχρόνου. Είναι μεγάλο λάθος να προσπαθείς να κρατήσεις το 2-1 απέναντι στην ΑΕΛ στο Τσίρειο.

Αυτό είπα και στους παίκτες μου στο ημίχρονο, τους ζήτησα να πετύχουν ένα τρίτο γκολ για να καθαρίσουν το ματς. Η πίεση έκανε την ομάδα μου να δώσει πιο πολύ χώρο στην ΑΕΛ στην επανάληψη ενώ οι οδηγίες που είχα δώσει ήταν διαφορετικές. Στο τέλος είναι οι βαθμοί που μετράνε. Θα έπρεπε να είχαμε κάνει μια πολύ καλύτερη εμφάνιση. Κρατάμε το τρίποντο και αναμένουμε το παιχνίδι με την Ανόρθωση. Ευχαριστούμε τον κόσμο που ήρθε στο Τσίρειο και μας στήριξε».

ΑΠΟΕΛ: Τελευταία Ενημέρωση

ΑΠΟΕΛ: Καθαρή πράξη

Τι είχε απαντήσει ο Χάρης Φωτίου στο ενδεχόμενο εμπλοκής του Ντίνου Ιορδάνους στα διοικητικά