Αυστραλία-Ιορδανία 0-1: «Μπαμ» από τον Τάμαρι και την παρέα του! (vid-pics)

Ασίστ ο άσος του ΑΠΟΕΛ στο γκολ των Ιορδανών

Πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε η Εθνική ομάδα της Ιορδανίας επί της Αυστραλίας στην πρεμιέρα του Ασιατικού Κυπέλλου επί της αντίστοιχης της Αυστραλίας με 0-1.

Η Ιορδανία πέτυχε μια μεγάλη νίκη επί του φαβορί του δευτέρου ομίλου του τουρνουά, χάρις στο γκολ του Ανάς Γιασίν στο 27' με ωραία κεφαλιά. Την ασίστ στο γκολ έδωσε ο Μούσα αλ Τάμαρι με ωραία σέντρα από αριστερά.

Πλέον, η Ιορδανία έχει πολλές πιθανότητες πρόκρισης μετά από αυτό το αποτέλεσμα. Στις 18.00 είναι το άλλο παιχνίδι του ομίλου μεταξύ της Συρίας και της Παλαιστίνης.

Ο μεσοεπιθετικός του ΑΠΟΕΛ αγωνίστηκε για 72' και σε εκείνο το λεπτό μπήκε στην θέση του ο Μπάχα. Από την άλλη, ο Απόστολος Γιάννου της ΑΕΚ έμεινε στον πάγκο και τα 90 λεπτά.

Το επόμενο  παιχνίδι της Ιορδανίας είναι την ερχόμενη Πέμπτη 10 Ιανουαρίου κόντρα στην Συρία, ενώ η Αυστραλία αντιμετωπίζει την Παλαιστίνη την ίδια μέρα.

Live ενημέρωση (όπως μεταδόθηκε από την ιστοσελίδα μας):

-Άρχισε ο αγώνας

8' Ο Τάμαρι πήγε να μπει στην περιοχή με ωραίο σόλο, αλλά τον πρόλαβαν οι αμυντικοί.

14' Ωραία ενέργεια και σουτ του Τάμαρι, η μπάλα άουτ

27' 0-1 η Ιορδανία με κεφαλιά του Ανάς Γιασίν από εκτέλεση κόρνερ και ασίστ του Τάμαρι

29' Δοκάρι για την Ιορδανία μετά από εκτέλεση φάουλ

45' Τέλος ημιχρόνου στο 0-1

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

49' Ο Μούσα Αλ Τάμαρι δέχεται κίτρινη κάρτα για σκληρό φάουλ

52' Καλό σουτ του Τάμαρι η μπάλα άουτ

72' O Τάμαρι αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο. Στην θέση του μπήκε ο Μπάχα.

78' Δοκάρι για τους Αυστραλούς

86' Ακυρώνεται γκολ του Ιρβαϊν ως οφσάιντ

90' Μπήκαμε καθυστερήσεις. 5 τα επιπλέον λεπτά

95' Τέλος του αγώνα μας