ΑΠΟΕΛ: Στάθης μετά από τρία χρόνια

Η Ελληνική Τράπεζα και το 24sports μαζί στην ενημέρωση για τις κυπριακές ομάδες στην Ευρώπη.

Σάββας Λαζανιάς

lazaniass@sppmedia.com

Ο Στάθης Αλωνεύτης πέτυχε ένα γκολ σπάνιας ομορφιάς στο παιχνίδι του ΑΠΟΕΛ με τη Σλάβια Πράγας για τα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ.

Ο 34χρονος ακραίος επιθετικός του ΑΠΟΕΛ νίκησε τον τερματοφύλακα της Σλάβια με ένα ψηλοκρεμαστό πλασέ στο 10ο λεπτό, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 2-0.

Η μπάλα κατέληξε αργά και βασανιστικά στα δίχτυα εν μέσω ξέφρενων πανηγυρισμών από τους φίλους των «γαλαζοκίτρινοι», οι οποίοι είδαν την ομάδα τους να παίρνει προβάδισμα δυο τερμάτων πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο.

Ο Αλωνεύτης είχε να σκοράρει σε αγώνα Τσάμπιονς Λιγκ τρία ολόκληρα χρονιά και συγκεκριμένα από το νικηφόρο (4-0) εντός έδρας παιχνίδι απέναντι στην Άαλμποργκ που έγινε στις 26 Αυγούστου του 2014. Στον πάγκο των «γαλαζοκιτρίνων» βρισκόταν και πάλι ο Γιώργος Δώνης.