ΑΠΟΕΛ: Ντεμπούτο για τον Ζαχίντ, πήραν χρόνο συμμετοχής άλλοι δύο

Φιλικά παιχνίδια για τους παίχτες των γαλαζοκιτρίνων...

Φιλικές υποχρεώσεις με τις Εθνικές τους ομάδες είχαν σήμερα τρείς διεθνής ποδοσφαιριστές του ΑΠΟΕΛ.

Ο Πολιάκοφ βρέθηκε αντιμέτωπος με τον συμπαίχτη του Σάλαϊ, καθώς η Εθνική ομάδα της Λευκορωσίας αντιμετώπισε την αντίστοιχη τη Ουγγαρίας. Ο αμυντικός των γαλαζοκιτρίνων, έπαιξε σε ολόκληρο το 90λεπτο, ενώ ο μεσοεπιθετικός των πρωτευουσιάνων πέρασε ως αλλαγή στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης. Για την ιστορία, να αναφέρουμε πως ο αγώνας έληξε ισόπαλος, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν από ένα γκολ.

Σπουδαία νέα ωστόσο προέκυψαν και για τον Ζαχίντ ο οποίος έκανε το ντεμπούτο του με την Εθνική Νορβηγίας, κόντρα στην αντίστοιχη του Παναμά. Ο παίχτης του ΑΠΟΕΛ πέρασε στο 89’, και στο τέλος πανηγύρισε τη φιλική νίκη της ομάδας του (1-0).