ΚΛΕΙΣΙΜΟ
Loading...
24 sports

ΑΠΟΕΛ: Με Ντιναμό Ζάγκρεμπ ή Χάποελ Μπερ Σεβά

Πολύ κακή κλήρωση για τους πρωταθλητές

Σάββας Λαζανιάς

Άσχημο παιχνίδι έπαιξε στον ΑΠΟΕΛ η κλήρωση του 3ου προκριματικού γύρου του Γιουρόπα Λιγκ. Οι «γαλαζοκίτρινοι» θα βρουν στο δρόμο τους μια εκ των Ντιναμό Ζάγκρεμπ ή Χάποελ Μπερ Σεβά και συγκεκριμένα την ομάδα που θα αποκλειστεί από αυτό το ζευγάρι, εφόσον περάσουν το εμπόδιο της Φλόρα Ταλίν.

Είναι ίσως η χειρότερη κλήρωση που θα μπορούσε να τύχει στους πρωταθλητές.Οι αγώνες του τρίτου προκριματικού γύρου του Europa League θα γίνουν στις 9 και 16 Αυγούστου.

Ο πρώτος αγώνας ανάμεσα στη Ντιναμό Ζάγκρεμπ και την Χάποελ θα γίνει αύριο (24/7, 21:00) στην Κροατία και ο επαναληπτικός τη μεθεπόμενη Τρίτη (31/7. 20:00) στο Ισραήλ. Τα δυο παιχνίδια αναμένεται να παρακολουθήσουν από κοντά άνθρωποι του ΑΠΟΕΛ για να συλλέξουν όσο το δυνατό περισσότερες πληροφορίες για τις δυο ομάδες. 

Αναλυτικά η κλήρωση:

Ludogorets Razgrad (BUL)/Vidi (HUN) v Zrinjski (BIH)/Valletta (MLT)
Legia Warszawa (POL)/Spartak Trnava (SVK) v F91 Dudelange (LUX)/Drita (KOS)
Sutjeska (MNE)/Alashkert (ARM) v CFR Cluj (ROU) v Malmö (SWE)
Olimpija Ljubljana (SVN) v Crusaders (NIR) v BATE Borisov (BLR)/HJK Helsinki (FIN)
Shkëndija (MKD)/Sheriff (MDA) v FC Santa Coloma (AND)/Valur Reykjavík (ISL)
Cork City (IRL) v Celtic (SCO)/Rosenborg (NOR)
Spartaks Jūrmala (LVA)/La Fiorita (SMR) v Crvena zvezda (SRB)/Sūduva (LTU)
The New Saints (WAL)/Lincoln Red Imps (GIB) v Astana (KAZ)/Midtjylland (DEN)
Dinamo Zagreb (CRO)/Hapoel Beer-Sheva (ISR) v APOEL (CYP)/Flora Tallinn (EST)
Torpedo Kutaisi (GEO)/Víkingur (FRO) v Kukës (ALB)/Qarabağ (AZE)

Η ιστοσελίδα μας, www.24sports.com.cy σας μετέφερε λεπτό προς λεπτό τη διαδικασία της κλήρωσης:

13:40 Σε λίγα λεπτά ξεκινάει η διαδικασία της κλήρωσης. 

14:45 Ξεκίνησε η κλήρωση.

14:50 Τα ζευγάρια του πρώτου γκρουπ

Ludogorets Razgrad (BUL)/Vidi (HUN) v Zrinjski (BIH)/Valletta (MLT)
Legia Warszawa (POL)/Spartak Trnava (SVK) v F91 Dudelange (LUX)/Drita (KOS)
Sutjeska (MNE)/Alashkert (ARM) v CFR Cluj (ROU) v Malmö (SWE)
Olimpija Ljubljana (SVN) v Crusaders (NIR) v BATE Borisov (BLR)/HJK Helsinki (FIN)
Shkëndija (MKD)/Sheriff (MDA) v FC Santa Coloma (AND)/Valur Reykjavík (ISL)

13:52 Σε λίγο θα γίνει η κλήρωση του δεύτερου γκρουπ στο οποίο βρίσκεται ο ΑΠΟΕΛ.

13:57 Ο ΑΠΟΕΛ θα αναμετρηθεί με τον χαμένο του ζευγαριού Ντιναμό Ζάγκρεμπ- Χάποελ Μπερ Σεβά.

14:01 Τα ζευγάρια του δεύτερου γκρουπ

Cork City (IRL) v Celtic (SCO)/Rosenborg (NOR)
Spartaks Jūrmala (LVA)/La Fiorita (SMR) v Crvena zvezda (SRB)/Sūduva (LTU)
The New Saints (WAL)/Lincoln Red Imps (GIB) v Astana (KAZ)/Midtjylland (DEN)
Dinamo Zagreb (CRO)/Hapoel Beer-Sheva (ISR) v APOEL (CYP)/Flora Tallinn (EST)
Torpedo Kutaisi (GEO)/Víkingur (FRO) v Kukës (ALB)/Qarabağ (AZE)

 

ΣΧΕΤΙΚΑ TAGS

ΑΠΟΕΛ: Τελευταία Ενημέρωση