ΑΠΟΕΛ: Έτσι ήρθε η νίκη (vid)

Η Ελληνική Τράπεζα και το 24sports μαζί στην ενημέρωση για τις κυπριακές ομάδες στην Ευρώπη

Σάββας Λαζανιάς

lazaniass@sppmedia.com

Ο ΑΠΟΕΛ εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο το νωθρό ξεκίνημα της Σλάβια στο παιχνίδι, αιφνιδίασε με δυο γρήγορα γκολ και κατάφερε να πάρει μια καθαρή νίκη με 2-0, αποκτώντας σαφές προβάδισμα πρόκρισης για τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.

Το σκορ διαμορφώθηκε από το 10ο λεπτό αφού ο ΑΠΟΕΛ κατάφερε να πετύχει δύο γρήγορα τέρματα. Ο Ντε Καμάργκο με κοντινή προβολή μετά από κόρνερ άνοιξε το σκορ στο 2ο λεπτό και ο Στάθης Αλωνεύτης στο 10ο λεπτό με εξαιρετικό ψηλοκρεμμαστό πλασέ από το ύψος της περιοχής διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Ο Μπόι Βάτερμαν ήταν ο πολυτιμότερος παίκτης των «γαλαζοκιτρίνων». Ο Ολλανδός πορτιέρο δήλωσε παρών όποτε χρειάστηκε και κράτησε το μηδέν στα μετόπισθεν, διαφυλάσσοντας το πολύτιμο 2-0.