ΑΠΟΕΛ: Από...αριστερά για 84 λεπτά ο Σάλαι

Ήττα για την Ουγγαρία 2-1 από Αυστραλία

Για 84 λεπτά έμεινε στον αγωνιστικό χώρο του «Grubama Arena» ο Ρόλαντ Σάλαι, στο φιλικό της Ουγγαρίας με τη μουντιαλική Αυστραλία.

Ο αγώνας έγινε στο γήπεδο της Φερεντσβάρος και με αυτόν τελείωσε και τυπικά η σεζόν 2017-18 για τον νεαρό ποδοσφαιριστή του ΑΠΟΕΛ.

Σε όλη τη διάρκεια της παρουσίας του στον αγώνα έπαιζε από αριστερά, φορούσε το «11», και είχε κάποιες καλές ενέργειες στην αναμέτρηση.

Γενικότερα δεν ήταν ένα ματς που το λες και ποιοτικό, αφού έληξε μεν με 2-1 για την Αυστραλία αλλά με γκολ που μπήκαν από μεγάλα λάθη. Τα δυο εξ αυτών αυτογκόλ, ειδικά αυτό που έβαλε ο Σενσμπέρι εις βάρος των «Σόκερους» είναι για….viral. Σε μια εντελώς ανύποπτη φάση έκανε κεφαλιά προς την εστία της ομάδας του και άφησε τον Τζόουνς να παλεύει να σώσει, μάταια, την κατάσταση.

Τα γκολ της Αυστραλίας σημειώθηκαν με τον Αρζάνι με σουτ να σκοράρει το πρώτο στο 74’ και τον Κάνταρ να σκοράρεις εις βάρος της ομάδας του με προβολή στις καθυστερήσεις.

ΑΠΟΕΛ: Τελευταία Ενημέρωση

ΑΠΟΕΛ: Καθαρή πράξη

Τι είχε απαντήσει ο Χάρης Φωτίου στο ενδεχόμενο εμπλοκής του Ντίνου Ιορδάνους στα διοικητικά