Στα ντέρμπι δεν η Βιτόρουλ

Δεύτερη σερί ήττα στο πρωτάθλημα Ρουμανίας για την αντίπαλο του ΑΠΟΕΛ Βιτόρουλ, καθώς σε ένα ακόμα ντέρμπι έχασε με 1-0 από την Ντινάμο Βουκουρεστίου.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι με τα όλα του, το μαρτυρούν και οι εφτά κάρτες που δόθηκαν, με την Ντινάμο να το παίρνει μετά από ένα γκολ του Κοστάκε στο 82’ με πλασέ σε τετ α τετ.

Υπήρξαν αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν στον αγώνα, με τον Χάτζι να δίνει και πάλι λεπτά στον Κόμαν ως αλλαγή.

Δείτε στοιχεία του αγώνα όπως τα κατέγραψε ζωντανά η ιστοσελίδα μας:

- 95' Τέλος του αγώνα.

- 83' Έχουμε ένταση τώρα στο γήπεδο.

- Από αντεπίθεση το γκολ. Πιάστηκε κοιμώμενη η άμυνα της Βιτόρουλ. Κοστάκε ο σκόρερ.

- ΓΚΟΛ η Ντινάμο στο 81'.

- Αυτός ο Κόμαν, μπορεί να αναστατώσει κάθε άμυνα με την κοφτή ντρίμπλα του.

-70' Η Ντινάμο ανέβασε στροφές. Πλέον αν κάποια ομάδα ψάχνει παραπάνω το γκολ είναι αυτή.

-63' Έριξε στο ματς τον Φλορινέλ Κομάν ο Χάτζι, μπήκε και ο Ερέα.

-61' Μπήκε μέσα ο Ριβαλντίνιο (γιος του μεγάλου Ριβάλντο) και ήδη έχασε μια καλή ευκαιρία για τη Ντινάμο.

- Στο 55' χάθηκαν ήδη σημαντικές φάσεις για τις δυο ομάδες να ανοίξουν το σκορ.

- Στο ημίχρονο της αναμέτρησης οι δυο ομάδες είναι στο 0-0, αποτέλεσμα που μάλλον αδικεί τη Βιτορουλ. Οι τελικές είναι 12-5 για τους πρωταθλητές.

Ο Χάτζι επέλεξε την εξής ενδεκάδα, σαφώς αλλαγμένη σε σχέση με το πρώτο ματς απέναντι στον ΑΠΟΕΛ:

Τορντάι, Κονσταντίν, Ντουμιτράς, Μλάντεν, Μπολί, Χοντορογκέα, Ντε Ολιβέίρα, Ντάνι Λόπες, Ντουμιτρέσκου, Τουτσουντεάν, Βίνια.

ΑΠΟΕΛ: Τελευταία Ενημέρωση