24 sports

Μπήκε και καθάρισε ο Ίγκορ

Από τον πάγκο ήρθαν τα γκολ της πρώτης φιλικής νίκη του ΑΠΟΕΛ στην Πολωνία, με τους πρωταθλητές να επικρατούν 3-1 της Σπάρτακς Λετονίας.

Το σκορ του ημιχρόνου ήταν 1-1, με τον Μπερτόλιο να σκοράρει αρχικά για τον ΑΠΟΕΛ και τους Λετονούς να ισοφαρίζουν σχεδόν άμεσα.

Στην επανάληψη, ο Μπέϊν έριξε στο ματς τον Ντε Καμάργκο στη θέση του Ποτέ και ο Βραζιλιάνος με δυο δικά του γκολ έκρινε την αναμέτρηση. Στα αξιοσημείωτα, η μη συμμετοχή του Ρομό με τους Βάτερμαν και Πάρντο να μοιράζονται το χρόνο.

Η σύνθεση:

Βάτερμαν(46' Πάρντο), Μερκής, Αρτυματάς, Χριστοφόρου, Λάγο, Μοράις(46' Φαρίας), Βινίσιους, Μπερτόλιο, Βάντερ, Οάρ(75' Μακρής), Ποτέ(46' Ντε Καμάργκο)

Στοιχεία του φιλικού:

-Το μέχρι στιγμής αποτέλεσμα είναι στο 1-1. Προηγήθηκε στο 23' ο ΑΠΟΕΛ με Μπερτόλιο, ενώ η ομάδα από την Λετονία ισοφάρισε στο 27'

-Τρεις αλλαγές έκανε ο Μάριο Μπέεϊν στο ξεκίνημα της επανάληψης. Ο Πάρντο πήρε τη θέση του Βάτερμαν, ο Φαρίας του Μοράις και ο Ντε Καμάργκο του Ποτέ.

-Με γκολ του Ντε Καμάργκο στο 52' μπροστά στο σκορ ο ΑΠΟΕΛ.