24 sports

Ισόπαλο και το δεύτερο φιλικό (pics)

Ισόπαλο 3-3 τέλειωσε το δεύτερο φιλικό του ΑΠΟΕΛ επί πολωνικού εδάφους απέναντι στην πρωταθλήτρια της Β’ Πολωνίας, Σαντέζια.

Η ομάδα της Λευκωσίας προηγήθηκε στο σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ποτέ όμως οι Πολωνοί γύρισαν τα παιχνίδι στην επανάληψη και προηγούνταν με 3-1 μέχρι και το 86ο λεπτό. Ο ΑΠΟΕΛ πέτυχε δυο γκολ σε διάστημα δυο λεπτών με τους Εμπεσίλιο και Ντε Καμάργκο και κατάφερε να αποφύγει την ήττα.

Ο υπό δοκιμή Ολλανδός αμυντικός, Σάντερ Φίσερ, αγωνίστηκε για 45 λεπτά.

Η εικόνα του φιλικού:

Η αρχική ενδεκάδα του ΑΠΟΕΛ:  Πάρντο, Μεκρής, Φίσερ, Χριστοφόρου, Λάγο, Μοράις, Βινίσιους, Μπερτόλιο, Εφραίμ, Οάρ, Ποτέ.

1' Άρχισε η φιλική αναμέτρηση.

8' ΓΚΟΛ. Ο ΑΠΟΕΛ ανοίγει το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μίκαελ Ποτέ. Το πέναλτι κέρδισε ο Μπερτόλιο.

45' Τέλος 1ου ημιχρόνου.

- Η ενδεκάδα του 2ου ημιχρόνου: Ρομό, Φαρίας, Άδωνη, Μ. Αντωνίου, Αλεξάνδρου, Αρτυματάς, Εμπεσίλιο, Βάντερ, Αλωνεύτης, Μακρής, Ντε Καμάργκο.

46’ Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο.

64' ΓΚΟΛ για την Σαντέζια, 1-1.

77' Γυρίζει το παιχνίδι η Σαντέζια, 1-2.

84' «Κλειδώνει» τη νίκη Σαντέζια, 1-3.

87' Μειώνει σε 3-2 ο ΑΠΟΕΛ με εκτέλεση φάουλ του Εμπεσίλιο.

89' Ισοφαρίζει ο ΑΠΟΕΛ με τον Ντε Καμάργκο, 3-3.

90' Τέλος του αγώνα.

ΑΠΟΕΛ: Τελευταία Ενημέρωση