Ανόρθωση-Ντιναμό 2-1: Έκανε ανατροπή κι επιστρέφει

Ενημέρωση από το τελευταίο φιλικό

Πρώτη νίκη σε φιλικό για την Ανόρθωση στη Βουλγαρία, καθώς μετά από ανατροπή κέρδισε με 2-1 τη Ντινάμο Βράνιε Σερβίας και επιστρέφει Κύπρο με ένα θετικό αποτέλεσμα.

Τα γκολ για την ομάδα του Ρόνι Λέβι σημείωσαν οι Ράγιο και Σισέ στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης, ενώ οι Σέρβοι είχαν προηγηθεί στο 16’.

Η εικόνα του δευτέρου μέρους ήταν καλύτερη από του πρώτου για τη «Μεγάλη Κυρία», με τον αγώνα βέβαια να μη διεκδικεί και κανένα βραβείο θεάματος. Στα αξιοσημείωτα η αποχώρηση Σίλντενφελντ στο πεντάλεπτο.

Τακτική:

Ο Λέβι ξεκίνησε με Φελγκέιρας στο τέρμα, Κοφί δεξιά και Χατζηπασχάλη αριστερά στην άμυνα και τους Σίφο-Ντουγκλάο στο κέντρο. Άμα βγήκε ο Σίφο μπήκε ο Σωτηρίου χωρίς να αλλάξει το σχήμα. Στα χαφ Βίκτορ, Νόσα, Ράγιο και οι Σισέ-Μπέκα να πλαισιώνουν τον Ντούρις στην επίθεση. Στην επανάληψη δοκίμασε και πάλι σχήμα με Κατσαράβα-Ντούρις μπροστά και τον Ράγιο δεξιά.

Ο αγώνας όπως μεταδόθηκε ζωντανά από την ιστοσελίδα μας

19:46 Τέλος αγώνα.

19:40 Καλύτερη εικόνα στο δεύτερο μέρος.

19:29 Πολύ καλή ενέργεια Κατσιαράβα, έβγαλε στον Ντούρις αλλά αστόχησε. Το θέλει ένα γκολ να πάρει μπρος ενόψει Ευρώπης το πρόσωπο των ημερών.

19:28 Δεν έχει πολλά ο αγώνας. Η Ανόρθωση ανέτρεψε το σκορ σχετικά εύκολα και γρήγορα.

19:20 Είναι και ο Κατσαράβα στο γήπεδο. Μπήκε αντί του Μπέκα και ο Ράγιο πήγε δεξιά. Το γκολ του 2-1 με ενέργεια του Ισπανού από εκεί μπήκε.

19:16 Από φάση διαρκείας ο Σισέ σκοράρει και ανατρέπει το σκορ.

19:16 Μπήκε ο Οικονομίδης αντί του Βίκτορ.

19:03 Ο Ράγιο ισοφάρισε για την Ανόρθωση.

19:01 Από χτύπημα που δέχθηκε υποχρεώθηκε να βγει ο Σίφο.

19:00 Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

18:46 Τέλος ημιχρόνου 1-0 η Ντινάμο. Στο παιχνίδι δεν έπαιζε ο Σίφο αλλά ο  Σωτηρίου. Ο Σίφο βγήκε αλλαγή στο 5ο λεπτό του αγώνα. Παραμονές ευρωπαϊκών, όχι καλό νέο.

18:39 Πολύ καλή απόκρουση του Φιλγκέιρας σε τελική από κοντά.

18:26 Νέα καλή στιγμή με Ντούρις.

18:26 Καλή στιγμή για Ανόρθωση, απέκρουσε ο τερματοφύλακας των Σέρβων.

18:24 Είναι μερικοί φίλοι της Ανόρθωσης εκεί και το τραγούδι τους ότι αξίζει ως τώρα. Να είμαστε ειλικρινείς.

18:16 Οι Σέρβοι άνοιξαν το σκορ.

18:15 Καλή ανάπτυξη και τελείωμα Ντούρις, άστοχο.

18:08 Η ενδεκάδα της Ανόρθωσης και σε φώτο

Φωτογραφία του χρήστη Anorthosis Famagusta - Official.

18:07 Στο 0-0 ο αγώνας, τελική πρόβα.

-18:05 Η Ανόρθωση παρέχει τη δυνατότητα να πάρεις γεύση από τον αγώνα

-18:02 Σέντρα στο σημερινό φιλικό

ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Τελευταία Ενημέρωση