Ανόρθωση-Μπερόε 1-1: Ισόπαλο το πρώτο τεστ (vid-pics)

Ο Κατσιαράβα πέτυχε το πρώτο του (ανεπίσημο) γκολ με την ομάδα της Αμμοχώστου

Ισόπαλο 1-1 εξήλθε το πρώτο φιλικό της Ανόρθωσης επί βουλγαρικού εδάφους με αντίπαλο την Μπερόε.

Το γκολ για την ομάδα της Αμμοχώστου πέτυχε ο Νίκα Κατσιαράβα στο 46ο λεπτό με κοντινή προβολή. Η Μπερόε ισοφάρισε στο 74’ σε 1-1, ένα αποτέλεσμα το οποίο παρέμεινε μέχρι το τέλος.

Ο Ρόνι Λέβι χρησιμοποίησε συνολικά 17 ποδοσφαιριστές στο σημερινό φιλικό.

Η σύνθεση της Ανόρθωσης: Φιλγκέιρας, Στρούνα, Σίλντενφελντ, Ντουγκλάο (67' Σωτηρίου), Κοφί, Βίκτορ, Πράνιτς (72' Κυριάκου), Ράγιος (67' Οικονομίδης), Σισέ (46' Ιγκιεμπόρ), Ντούρις (74' Τόμισιτς), Κατσαράβα (63' Μικελτάντζε).

Δείτε το γκολ του Κατσαριάβα στο 1:04:30 του βίντεο:

Το φιλμ του αγώνα:

90' Τέλος του αγώνα. Ανόρθωση-Μπερόε 1-1.

74' Αλλαγή για την Ανόρθωση. Ο Τόμισιτς αντικαθιστά τον Ντούρις.

74' ΓΚΟΛ για την Μπερόε, 1-1.

72': Ο Φύτος Κυριακου αντικαθιστά τον Πράνιτς.

67' Διπλή αλλαγή. Οι Σωτηρίου και Οικονομίδης αντικαθιστούν τους Ντουγκλάο και Ράγιος.

63' Νέα αλλαγή για την Ανόρθωση. Ο Μικελτάντζε αντικαθιστά τον Κατσαράβα.

46': ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση!! Ο Κατσαράβα με κοντινή προβολή ανοίγει το σκορ!

Αλλαγή για την Ανόρθωση. Ο Νόσα Ιγκιεμπόρ αντικαθιστά τον Σεκου Σισέ.

46' Έναρξη β' ημιχρόνου.

45' Τέλος 1ου ημιχρόνου.  Ανόρθωση-Μπερόε 0-0.

45' Λίγο έλειψε να γίνει το 1-0, λίγα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον τερματοφύλακα της Μπερόε και πάλι να αποσοβεί το κίνδυνο.

18' Καλή στιγμή για την Ανόρθωση για να ανοίξει το σκορ, τελευταία στιγμή ο αμυντικός της Μπερόε απομάκρυνε σε κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο

10' Συμπλήρωση του πρώτου δεκαπενταλεπτου στο φιλικό, πάντα το σκορ στο 0-0, με την Ανόρθωση να έχει την ευκαιρία του αγώνα μέχρι στιγμής, όταν το σουτ του Ράγιος έσωσε εντυπωσιακά ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

1' Σέντρα στο  παιχνίδι.

Ο αγώνας μεταδίδεται ζωντανά από το επίσημο κανάλι της Μπερόε στο YouTube.