Μπαλταζάρ: «Το παιχνίδι διαρκεί 90 λεπτά...»

Ικανοποιημένος από τη νίκη επί του Ολυμπιακού εμφανίστηκε ο Μπρούνο Μπαλταζάρ

Πολύ ευχαριστημένος εμφανίστηκε ο τεχνικός της ΑΕΛ Μπρούνο Μπαλταζάρ μετά τη νίκη επί του Ολυμπιακού με 1-2.

Αναλυτικά:

"Δύσκολη νίκη και σημαντική για μας. Είχαμε καλό ξεκίνημα και ελέγχαμε το παιχνίδι. Σκοράραμε και μετά χαλαρώσαμε λίγο. Ο Ολυμπιακός είχε καλή αντίδραση και εμείς κάναμε λάθη και είχαμε προβλήματα. Πετύχαμε το δεύτερο γκολ και έμεινε έτσι μέχρι το ημίχρονο. Στο 2ο ελέγξαμε γενικά τον αγώνα, είχαμε πολλές ευκαιρίες να σκοράρουμε. Το παιχνίδι είναι 90 λεπτά, πρέπει να δούμε κάποια πράματα και να τα αναλύσουμε. Στα τελευταία παιχνίδια, πρέπει να κάνουμε αυτοκριτική. Ο Ολυμπιακός τα τελευταία 5 λεπτά μας δημιούργησε προβλήματα και είχε κίνητρο. Πρέπει να είμαστε πιο έξυπνοι, αλλά η αντίδραση των παικτών μας με κάνει χαρούμενο για το μέλλον. Οι οπαδοί μας είναι μαζί μας Τρίτη βράδυ, είμαστε ένα και συνεχίζουμε. Ο Ολυμπιακός θα πάρει αρκετούς βαθμούς στο μέλλον και θα πετύχουν τους στόχους."