Μπαλταζάρ: «'Εχουμε ένα αίσθημα απογοήτευσης»

Η Ελληνική Τράπεζα και το 24sports μαζί στο Κυπριακό Ποδόσφαιρο.

Ο Μπρούνο Μπαλταζάρ μετά το τέλος του αγώνα δήλωσε ότι υπάρχει απογοήτευση για το αποτέλεσμα.

Αναλυτικά:

«Πολύ καλό παιχνίδι σήμερα, με δύο πολύ καλές ομάδες να είναι αντίπαλοι. Ένα παιχνίδι με δύο διαφορετικά ημίχρονα, ξεκινήσαμε καλά στο πρώτο ημίχρονο αλλά μετά η Δόξα πήρε τον έλεγχο του αγώνα και μέχρι το τέλος ήταν καλύτερη από εμάς. Ξέραμε ότι η Δόξα έχει αρκετές επιθετικές αρετές και έπρεπε να είμαστε συγκεντρωμένοι για να μην δεχθούμε κάποιο γκολ. Στο ημίχρονο είπα στους ποδοσφαιριστές μου ότι έπρεπε να αλλάξουμε εντελώς την εικόνα μας στο β' ημίχρονο. Στο β' ημίχρονο είχαμε τον έλεγχο του αγώνα, είχαμε 2-3 καλές ευκαιρίες και ένα πέναλτι. Το πέναλτι είναι μια ιδιαίτερη στιγμή είναι ο τερματοφύλακας απέναντι σε ένα ποδοσφαιριστή και δεν καταφέραμε να σκοράρουμε, προσπαθήσαμε μέχρι και το τελευταίο λεπτό για να πάρουμε τους βαθμούς στην Λεμεσό. Έχουμε ένα αίσθημα απογοήτευσης γιατί χάσαμε δύο βαθμούς, τελικά όμως είναι ένας βαθμός και συνεχίζουμε τον δρόμο μας, υπάρχουν πολλά παιχνίδια. Πρέπει να προετοιμαστούμε για το παιχνίδι της Τετάρτης απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα. Ευχαριστώ τον κόσμο που ήρθε την Κυριακή την νύχτα στην Λευκωσία και στήριξε την ομάδα και πρέπει να συνεχίσουμε ενωμένοι. Συγχαρητήρια στον Λούκα που κάνει εξαιρετική δουλειά».