Κούρρης Ερήμης-ΑΕΛ 1-3: Τριάρα με ντεμπούτο και γκολ Μακρή!

Ο Κύπριος επιθετικός άνοιξε ανεπίσημα λογαριασμό για την ΑΕΛ

Η ΑΕΛ εκμεταλλευόμενη τη διακοπή του πρωταθλήματος, λόγω Nations League έδωσε φιλικό αγώνα με τον Κούρρη Ερήμης, για να κρατηθούν οι παίκτες σε φόρμα, στο Κοινοτικό στάδιο Ερήμης στις 18:30. Η ΑΕΛ κέρδισε με 1-3 και τα γκολ των Ρομάν, Μακρή και Μαρκόσκι.

Ο Κέρκες είδε αρκετά που του άρεσαν στα πρώτα δυο ματς πρωταθλήματος και σ' αυτόν τον αγώνα, όμως και αρκετά που θέλει να διορθώσει. Η αποψινή αναμέτρηση ήταν μια πρώτης τάξης ευκαιρία να πάρουν χρόνο συμμετοχής παίκτες, αλλά και να δοκιμάσει διάφορα ενόψει Ανόρθωσης για το πρωτάθλημα. Ντεμπούταρε ο Μακρής ο οποίος πέτυχε και γκολ στο 52'.

Αναλυτικά πως κάλυψε τον αγώνα η ιστοσελίδα μας:

90' Τέλος στον αγώνα.

73' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ. Άμεση απάντηση από Μαρκόσκι και 1-3.

72' ΓΚΟΛ για τον Κούρη που μειώνει σε 2-1 με τον Χρίστου που με σουτ εντός της περιοχής έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα.

66΄Αλλαγές για την ΑΕΛ. Μέσα οι Κεραυνός, Καψός, Παπαδόπουλος, Κυριάκου. ΕΚΤΟΣ οι Πρότσεκ, Σίλβα, Μαρκόσκι, Χουράδο.

52' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με τον Μακρή και 0-2! Ο Σίλβα με κάθετη μπαλιά βρήκε τον Μακρή ο οποίος διπλασιάσε τα τέρματα της ομάδας του.

46' Επαναρχίζει ο αγώνας.

45' Τέλος ημιχρόνου. Προηγείται η ΑΕΛ με 0-1.

35' Πολύ ενεργός ο Μακρής μέχρι στιγμής. Είχε δυο καλές ευκαιρίες για γκολ.

25' Αισθητή και πλήρως αναμενόμενη υπεροχή για την ΑΕΛ.

10' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ, 0-1 με τον Ρομάν.

1' Σέντρα στον αγώνα.

Σχόλιο για τις επιλογές του Κέρκες: Ο Βόσνιος έριξε για πρώτη φορά στην αρχική του Μακρή και Χουράδο.

Αρχική ενδεκάδα ΑΕΛ: Πρότζεκ, Κυριάκου, Γουΐλερ, Φιντέλις, Ανδρέου, Καστανιάγα, Σίλβα, Ρομάν, Μαρκόσκι, Μακρής, Χουράδο.