Καρμιώτισσα-ΑΕΛ 0-5: Χουράδο on fire, σοβαρή και στα φιλικά

Άλλα δυο γκολ ο Ισπανός, έδωσε ευκαιρίες ο Κέρκες

Ένα παιχνίδι που στόχο είχε να δει ο Ντούσαν Κέρκες ποδοσφαιριστές που δεν είχαν πολύ χρόνο στο πρωτάθλημα, αλλά και να κρατήσει άλλους σε εγρήγορση, ήταν αυτό με την Καρμιώτισσα για την ΑΕΛ στο οποίο επικράτησαν με 5-0.

Βέβαια για άλλη μια φορά ο Ρούβεν Χουράδο επιβεβαίωσε τη δυνατότητα που έχει να έρχεται από τον πάγκο και να σκοράρει αφού το έκανε δις στην επανάληψη του αγώνα.

Το πρώτο μέρος βρήκε την ΑΕΛ να έχει τις ευκαιρίες και τον πρώην τερματοφύλακά της Καϊρίνο τις αποκρούσεις μέχρι που ο Ντόσα στο 40’ μας θύμισε την ικανότητα που έχει στο σκοράρισμα.

Αυτό ήταν και το σκορ ημιχρόνου με τα άλλα γκολ να έρχονται μετά το 70’ ανά…δυάδες. Στο 73’ ο Καψός έκανε το 2-0, στο 75’ ο Χουράδο με σουτ έβαλε το τρίτο, ο Ισπανός επανήλθε στο 83’ για το 4-0 και για το τέλος υπήρξε κι ένα αυτογκόλ στο 85’.

Οι ενδεκάδες των δυο ομάδων:

Καρμιώτισσα: Καϊρίνος, Οζίας, Ροντρίγκες, Κυριάκου, Παναγίδης, Φλάβιο, Μάρκου, Ταξιάρχης, Χριστοφή, Γενεθλίου, Νιόκκας

ΑΕΛ: Κεραυνός, Τζούνιορ, Τεξέιρα, Παντελή, Αβραάμ, Ανδρέου, Ιρένε, Σίλβα, Κυριάκου, Ρομάν, Μακρής.

Το φιλικό όπως καταγράφηκε από την ιστοσελίδα μας:

1' Έναρξη αγώνα

40' ΓΚΟΛ ο Ντόσα ανοίγει το σκορ για την ΑΕΛ.

45' Τέλος ημιχρόνου με την ΑΕΛ να προηγείται. Είχε τις καλύτερες στιγμές και ευκαιρίες η ομάδα του Κέρκες στα πρώτα 45 λεπτά.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

75' ΓΚΟΛ. Δυο μαζεμένα για την ΑΕΛ που προηγείται με 3-0. Στο 73' το 2-0.

78' Τα γκολ της ΑΕΛ έβαλαν οι Χουράδο και Καψός. Αμφότεροι μπήκαν αλλαγή. Ο Καψός είναι μόλις 17 ετών και στελεχώνει τη Β' ομάδα της ΑΕΛ.

85' ΓΚΟΛ. Άλλα δυο μαζεμένα σε 83' και 85' εκτοξεύουν το ύψος του σκορ στο 5-0.

87' Χουράδο και αυτογκόλ τα γκολ Νο4 και Νο5 αντίστοιχα.

ΑΕΛ: Τελευταία Ενημέρωση