ΑΕΛ-Ακαδημία Πάντεφ 2-1: Φιλική νίκη με ανατροπή (vid)

Σκόραραν οι Μουστάκης και Μυτίδης

Παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, η ΑΕΛ επικράτησε με 2-1 της Ακαδημίας Πάντεφ, στο δεύτερο της φιλικό παιχνίδι επί βουλγαρικού εδάφους.

Η ακαδημία Πάντεφ πήρε προβάδισμα στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης. Η ΑΕΛ γύρισε το παιχνίδι στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα. Στο 81’ ο Μυτίδης έκανε το 1-1 και στο 90ο λεπτό ο 18χρονος μέσος Μάρκος Μουστάκης ολοκλήρωσε την ανατροπή.

Ο Ντούσαν Κέρκεζ χρησιμοποίησε δυο διαφορετικές ενδεκάδες σε κάθε ημίχρονο, όπως έκανε και στο πρώτο φιλικό.

Εντεκάδα πρώτου ημιχρόνου: Πρόσεκ, Σ. Παντελή, Λαφράνς, Τζούνιορ, Μιχαηλίδης, Φιντέλης, Σίλβα, Ντα Σίλβα, Ρομάν, Χουράδο, Μπενίτεθ.

Εντεκάδα δεύτερου ημιχρόνου: Κεραυνός, Ν. Τεξέϊρα, Ράσο, Α. Τεσέϊρα, Αβραάμ, Μουστάκης, Γερολέμου, Ζτραβκοβσκι, Πεχλιβάνης, Μυτίδης, Μ. Ηλία.

Η εξέλιξη του φιλικού:

1' Σέντρα στο παιχνίδι.

28' ΓΚΟΛ για την Ακαδημία Πάντεφ, 0-1.

45' Τέλος 1ου  ημιχρόνου.

46' Ξεκίνησε το  δεύτερο ημίχρονο.

62' Καλό σουτ του Πεχλιβάνη, άουτ.

81' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ, 1-1. Σκόρερ ο Μυτίδης.

90' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ, 2-1 με τον Μάρκο Μουστάκη.

90' Τέλος του αγώνα.

Παρακολουθήστε ζωντανά την φιλική αναμέτρηση της ΑΕΛ με την Akademija Pandev από το AELTV στο πιο κάτω σύνδεσμο.