Συντριβή για την Αούστρια

Πολύ κακό ξεκίνημα έκανε η  Αούστρια του Φινκ στο πρωτάθλημα της Αυστρίας. Η αντίπαλος της ΑΕΛ γνώρισε την βαριά ήττα με 3-0 από την Altach, με τα αρνητικά στοιχεία να είναι πολλά. Αμυντικά κενά και πολλά προβλήματα στην ανάπτυξη, ενώ ταυτόχρονα οι παίκτες του Φινκ έχασαν γρήγορα την συγκέντρωση τους.

Οι ενδεκάδες

Altach: Kobras, Lienhart, Schreiner, Zwischenbrugger, Zech, Piesinger, Nutz, Dobras, Ngamaleu, Gebauer, Aigner

Austria: Osman Hadžikić, Jens Stryger Larsen, Heiko Westermann, Petar Filipović, Christoph Martschinko, Tarkan Serbest, Ismael Tajouri Shradi, Dominik Prokop, Alexander Grünwald (K), Felipe Pires, Christoph Monschein

Στον πάγκο: Gluhakovic, Mohammed, Friesenbichler, David De Paula, Borkovic, Pentz, Cancola

Ο αγώνας:

1' ΓΚΟΛ: Με το καλημέρα η ομάδα του Φινκ δέχτηκε το τέρμα από τον Aigner και έτσι έχουμε το Atlach - Austria 1-0

9' ΓΚΟΛ: Ο Kristijan Dobras διπλασίασε τα τέρματα της Altach και πλέον η ομάδα του Φινκ έχει να ανεβεί ένα βουνό

14': Κίτρινη κάρτα για την Αούστρια. Τη δέχθηκε ο Westermann (ποδοσφαιριστής που ήρθε φέτος)

20': Αυξάνει την πίεση η Αούστρια. Ο Φινκ δίνει εντολές στην ομάδα του ώστε να βγει μπροστά και να ψάξει το τέρμα. Όσο το 2-0 παραμένει τόσο πιο δύσκολα γίνονται τα πράγματα για την Αούστρια.

30': Παρά την πίεση της Αούστρια, η Altach κρατά γερά στην άμυνα και δεν αφήνει την ομάδα του Φινκ να βρει πολλές και μεγάλες ευκαιρίες για να μειώσει στο σκορ

45': Τέλος πρώτου ημιχρόνου

46: Με αλλαγή ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο ο Φινκ. Έξω ο Prokop, μέσα ο Friesenbichler

55': Κίτρινη κάρτα για την Altach και τον Schreiner

64': Δεύτερη αλλαγή για την Αούστρια. Έξω ο Tajouri, μέσα ο De Paula

66': Το παλεύει η Αούστρια όμως δεν καταφέρνει να βγει μπροστά με αξιώσεις. Έχει σοβαρό πρόβλημα στο δημιουργικό κομμάτι, ενώ κενά έχει και ανασταλτικά

68΄ΓΚΟΛ: Τέλος στον αγώνα βάζει η Altach η οποία με σκόρερ τον Grbic γράφει το 3-0

72': Ακόμη μια κίτρινη για την Αούστρια με τον Friesenbichler να μπαίνει στο μπλοκάκι του διαιτητή

81': Και ο Filipovic της Αούστριας βλέπει την κίτρινη κάρτα

85': Οι ποδοσφαιριστές του Φινκ έχουν χάσει την ψυχραιμία τους

90': Κίτρινη κάρτα και στον Martschinko της Αούστριας

90+3: ΤΕΛΟΣ του αγώνα

ΑΕΛ: Τελευταία Ενημέρωση