Λεβάντια-Ντάνταλκ 0-1: Προβάδισμα με Κόνολι

Έκαναν το διπλό οι Ιρλανδοί

Μετά από ένα ματς όπου και οι δυο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους, η Ντάνταλκ έκανε το πρώτο βήμα πρόκρισης για το δεύτερο γύρο του Europa League με την νίκη της με 1-0 επί της Λεβάντια και πάει να συναντήσει την ΑΕΚ Λάρνακας.

Ο Κόνολι ήταν ο σκόρερ για τους Ιρλανδούς και στη συνέχεια έγινε αναγκαστική αλλαγή καθώς τραυματίστηκε.

Ο αγώνας όπως τον μετέδωσε η ιστοσελίδα μας:

Ενημέρωση από τον αγώνα

90' Ο Ντάφι το προσπάθησε, αλλά αστόχησε.

88' Ο σκόρερ Κόνολι τραυματίστηκε και τέθηκε εκτός. Ο Μάουντνι στη θέση του.

86' Ο Κόνολι άγγιξε το δεύτερο γκολ αλλά ο Λέπμετς του είπε όχι

53' Ο Κόνολι ανοίγει το σκορ για την Ντάνταλκ. Φάνηκε να ξεκινά με ορμή η Λεβάντια, αλλά το δέχθηκε το γκολ. Από σέντρα του Ντάφι το γκολ.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

45' Τέλος ημιχρόνου. Πιο δυνατά μπήκε η Λεβάντια, στο τελευταίο τέταρτο η Ντάνταλκ είχε τις στιγμές.

44' Άλλη μια καλή στιγμή με τον Μπένσον για τους Ιρλανδούς, έσωσε η άμυνα.

33' Καλή στιγμή για την Ντάνταλκ με κεφαλιά του Μαγκράθ άουτ.

25' Στο 0-0 ακόμα ο αγώνας. Η Λεβάντια είχε περισσότερες τελικές μέχρι τώρα.

1' Έναρξη αναμέτρησης

Οι ενδεκάδες:

Λεβάντια (Ρόγκιτς): Λέπμετς, Τκάτσουκ, Πέτσον (67' Σβράκα), Χάριν(76' Ρούσνουπ), Γκάντο(57' Μάριν), Κρούκλοφ, Γιούργκενσον, Ντεπέλκο, Αντρέεβ, Ντουντάρεβ, Ποτζολιούζιν

Ντάνταλκ (Κένι): Ρότζερς, Γκάνον, Γκάρτλαντ, Χόαρ, Σιλντς, Ντάφι, Χόμπαν, Μαγκράθ(87' Αντόριαν), Μάσει, Κόνολι(88' Μάουντνι), Μπένσον

ΑΕΚ: Τελευταία Ενημέρωση